Domy dopasowane do każdej działki

Wybór projektu domu może spędzić dom z powiek. To bardzo ważna decyzja, od której zależy komfort jaki zapanuje w naszym przyszłym lokum. Czy istnieje taki projekt, który idealnie wpisze się w klimat każdej działki?

Każdy inwestor ma swoje wymagania. Dotyczą one zarówno metrażu domu, jak i jego kształtu czy też rozmieszczenia na posesji. Bez względu jaką działkę posiadamy, możemy postawić na projekt małych domów. Te idealnie odnajdą się zarówno na wielohektarowej posesji, jak i takiej, która nie grzeszy wielkością. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Mały dom – zalety

Za budową domu o małym metrażu przemawia przede wszystkim fakt, że stworzy on bardzo przytulną przestrzeń. Jesteśmy zdecydowanie bliżej siebie z członkami rodziny, co zachęca też do wspólnego spędzania wolnego czasu. Ponadto to zdecydowanie krótszy czas budowy w przeciwieństwie do budynków o okazałych metrażach. Oznacza to, że nie trzeba czekać lat, aby zamieszkać w swoim wymarzonym domu. Jeśli budowa została opatrzona kredytem, to będzie on także zdecydowanie mniejszy.

Kolejny atut mniejszego budynku jest to, że w przeciwieństwie do dużego, jest znacznie łatwiejszy w utrzymaniu. Jest to szczególnie ważne, gdy dopiero rozpoczynamy nasze rodzinne życie. Ponoszenie większych kosztów, zadłużanie się na starcie nie jest najlepszym pomysłem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w mniejszy metraż, a z biegiem lat, ewentualna zmiana na większą.

Mniejszy metraż, to także minimalizacja ryzyka popełnienia dekoracyjnych błędów. Powierzchnia wymaga od nas pewnej minimalizacji dodatków na rzecz zorganizowania miejsc do przechowywania. Musimy również być za pan brat z ergonomiczną organizacją przestrzeni. Doskonale sprawdzi się tutaj duet funkcjonalności z maksymalnym wykorzystaniem każdego centymetra. To wbrew pozorom świetne rozwiązanie. Wiele uczy i organizuje życie codzienne.

Projekty małych domów wkomponują się w niemal każdą przestrzeń, co jest ich kolejnym atutem. Ponadto stanowią idealne rozwiązanie problemu pt. jaki projekt domu na wąską działkę? Jeśli odpowiednio zadbamy o rozwiązania, które ułatwią nam codzienne życie już na etapie powstawania inwestycji, a następnie nastawimy się na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, możemy stworzyć o wiele bardziej funkcjonalny dom, niż ten, w którym można się zgubić.

Marzenie o posiadaniu własnego domu nie musi pozostać w sferze marzeń. Jeśli znajdziemy odpowiednią działkę, zaplanujemy dokładnie proces budowy i zatrudnimy dobrych fachowców, przy sprzyjających warunkach pogodowych, szybko możemy cieszyć się nowym domem, zdecydowanie większym niż przeciętne mieszkanie w bloku, mimo że o metrażu często mniejszym, niż tzw. duże domy. Przykładowo, dla 4. osobowej rodziny wystarczy już powierzchnia mieszkalna wynosząca około 120 m2.

Leave a Comment