Jak znaleźć więcej czasu na zabawy z czworonogiem?

W ciągłym zabieganiu łatwo stracić z oczu to co ważne. Czas dla najbliższych, przyjaciół, a także czas dla Twojego czworonoga.

Co zabiera nam najwięcej czasu

Codzienność jest czasochłonna. Co najmniej kilka godzin dziennie zabiera nam praca, nauka. Sporo czasu poświęcamy też zwykłym, domowym obowiązkom. Przytłoczeni ilością spraw w kalendarzu odkładamy na później odpoczynek, czas poświęcony bliskim, przyjaciołom, a nawet – naszym zwierzakom domowym.

Nie da się też ukryć, że sporo czasu pochłania nam walka ze zmęczeniem. Nawet nie orientujemy się, gdy zaczynamy przeglądać media społecznościowe, oglądać filmiki z psami (zamiast porzucać piłką naszemu czworonogowi) czy bezmyślnie przerzucać kanały w telewizji.

Może więc warto spróbować zmienić nawyki i nauczyć się lepiej organizować, a także odpoczywać bardziej aktywnie?

Wszystko zaczyna się od małych zmian

Przede wszystkim, spróbujmy codziennie poświęcić chwilę na zrobienie sobie planu dnia. Pewnie zazwyczaj nie wpisujemy do kalendarza obowiązków domowych, jednakże, jeśli zaczniemy to robić, szybko zauważymy, że pozwoli nam to dużo lepiej zorganizować swój czas.

Każdy, dla kogo rodzina oznacza też dzieciaki lub czworonogi wie, że obie te grupy oznaczają między innymi bałagan. Kreatywne pomysły i chęć zabawy zarówno dziecka jak i psiaka czy kota sprawiają, że często nie rozstajemy się z odkurzaczem, proszkiem do prania i wszelkimi innymi produktami służącymi do sprzątania. To, co dodatkowo zabiera czas właścicielom psów i kotów to konieczność ciągłego zbierania gubionej przez zwierzaki sierści. Zła wiadomość jest taka, że tego faktu nie zmienimy. Dobra natomiast to ta – możemy efektywniej ogarniać cały ten chaos i zaoszczędzić sporo czasu.

Warto zainwestować w sprzęt, który pozwoli nam na lepsze sprzątanie – na przykład odkurzacz idealnie przystosowany do zbierania psiej sierści (warto sprawdzić produkty marki BISSELL, np. SmartClean Pet lub Icon 25V Pet). Bardzo przydatny w domu jest też odkurzacz ręczny, który szybko doprowadzi do porządku kanapy, dywany czy nawet samochodową tapicerkę, pamiętającą ostatnią paczkę herbatników naszych dzieci.

Takie małe zmiany, które wprowadzimy w sposobie wykonywania codziennych obowiązków sprawią, że tak naprawdę zmieni się wiele. Będziemy mniej zmęczeni, zaoszczędzimy czas.

Więcej czasu dla czworonoga

Dzięki lepszej organizacji czasu jesteśmy w stanie wygospodarować więcej chwil w swoim dniu, które możemy poświęcić jednemu ze sprawców zamieszania w domu. Jeśli jesteśmy zmęczeni, wyjdźmy na spacer. Może się okazać, że lepiej zrobi nam przewietrzenie się, niż leniuchowanie na kanapie. Każda rasa czasem lubi pobiegać, pobawić się – spróbujmy aktywnie spędzić czas z naszym czworonożnym przyjacielem – dodatkowe wydzielanie endorfin gwarantowane! Nawet jeśli nasz plan dnia jest wypełniony po brzegi, z łatwością znajdziemy czas dla psa czy kota. Kiedy? W przerwach – między powrotem z pracy a zabraniem się do obowiązków domowych bez trudu wygospodarujemy chociaż dziesięć minut na zabawę z oczekującym nas zwierzakiem.

Więcej o produktach, które pozwolą Ci efektywniej wykonywać domowe obowiązki i znaleźć więcej czasu dla domowników, znajdziesz na stronie: https://sklep.bissell.pl. W bogatej ofercie bez trudu znaleźć można produkt idealny dla indywidualnych potrzeb.

Leave a Comment