Budowa domu – jak ją przyspieszyć?

Plac budowy to jedna wielka niewiadoma. Wystarczy jedn niewielkie opóźnienie na jednym z pierwszych etapów budowy domu, aby cały harmonogram automatycznie uległ zaburzeniu. Trudności z zachowaniem ciągłości prac budowlanych mogą być spowodowane mniejszymi bądź poważniejszymi problemami technicznymi lub logistycznymi, na które często nie mamy większego wpływu. Tempo budowy domu można jednak skutecznie przyspieszyć i to bez uszczerbku na jakości wykonania konstrukcji. Jak to zrobić?

Budowa domu a szalowanie ścian

Każdy inwestor powinien przywiązywać ogromną wagę do stabilności konstrukcji oraz jej wytrzymałości na szkodliwe czynniki środowiskowe, dlatego nie obejdzie się bez użycia sprawdzonych technologii budowlanych przy wznoszeniu ścian, które w dodatku pozwalają znacznie przyspieszyć tempo prac. W tym celu warto zaopatrzyć się szalunki ścienne, które znacznie usprawniają proces rusztowania betonowych ścian budynku. Co prawda w użyciu wciąż pozostają szalunki z desek, jednak nie wykazują się one taką wszechstronnością, wytrzymałością i precyzją jak nowoczesne systemy szalunkowe.

Modele oferowane m.in. przez firmę https://szalbud.pl/ składają się z solidnych, ocynkowanych płyt ramowych oraz kilku dodatkowych elementów osprzętu w postaci profili pionujących, zamków czy narożników. To niezwykle nowoczesne rozwiązanie pozwala nie tylko na osiągnięcie wysokich parametrów wytrzymałościowych ścian betonowych, ale często też pominięcie etapu ich tynkowania.

Zobacz także: https://www.newinfo.pl/dobre-rusztowanie-budowlane-czyli-jakie/

Budowa dachu z prefabrykatów

Jednym z najważniejszych etapów budowy domu jednorodzinnego jest położenie dachu. Jest to dość czasochłonny proces, podczas którego nietrudno o nieprzyjemne niespodzianki. Jednak z pomocą przychodzą prefabrykowane elementy konstrukcji dachowej, których montaż zajmuje zdecydowanie mniej czasu i wysiłku niż podczas tradycyjnych prac dekarskich. Co więcej, dach z prefabrykatów często okazuje się mniej kosztownym rozwiązaniem niż budowa więźby od zera, dlatego coraz więcej osób upatruje w nim szansy na przyspieszenie momentu, kiedy dom będzie w pełni gotowy do zamieszkania.

Prace budowlane a nowoczesne urządzenia

Na rynku maszyn i sprzętów budowlanych można znaleźć kilka ciekawych modeli, które mogą w znacznym stopniu przyczynić się do usprawnienia prac na budowie. Warto tutaj wspomnieć chociażby o miksokrecie, który przyspiesza wykonywanie wylewek podłogowych, a to wszystko dzięki możliwości wyrabiania i wylewania mieszanki betonowej w budynku z pomocą tylko jednego urządzenia. Na budowie przydadzą się również takie „wynalazki” jak pistolety natryskowe do malowania czy gotowe materiały wykończeniowe montowane „na sucho”, które nie wymagają dalszej obróbki.

Leave a Comment