Sprzęt sportowy w domu – gdzie najlepiej go trzymać?

Uprawianie sportu to samo zdrowie – z tym nie będziemy się kłócić. Bardzo często jednak problematyczną kwestią okazuje się sprzęt sportowy, a konkretniej – jego przechowywanie. Walające się wszędzie akcesoria czy narzędzia do uprawiania sportu nie są wcale rzadkością w przypadku aktywnych osób. Na szczęście możemy temu bardzo łatwo zapobiec.

Problem z przechowywaniem sprzętu sportowego wynika przede wszystkim z braku czasu i pośpiechu. Zazwyczaj nie chce nam się bowiem zastanawiać nad tym, jak zaaranżować przestrzeń tak, aby wszystko wyglądało estetycznie. W rzeczywistości jednak nie zabiera to zbyt wiele czasu – a efekty będziemy doceniać każdego dnia. Zanim jednak przystąpimy do re-aranżacji przestrzeni – musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą nam podjąć podstawowe decyzje odnośnie przechowywania sprzętu sportowego.

Gabaryty sprzętu, a miejsce przechowywania

Najważniejszą kwestią są rozmiary wyposażenia. Inaczej będziemy przecież traktować popularny wioślarz magnetyczny, a inaczej sprzęt do windsurfingu. Dla akcesoriów i przedmiotów o dużych wymiarach będziemy musieli znaleźć specjalne miejsce – a czasem nawet je stworzyć, przestawiając meble czy dekoracje. Większość sprzętu sportowego z powodzeniem możemy ulokować w garderobie. Użyć do tego możemy specjalnych pokrowców, które również dostaniemy w sklepie Decathlon. Możemy tam łatwo ukryć różnego rodzaju przedmioty, dzięki czemu ich widok nie będzie nas drażnił na co dzień.

Jak sprawić, aby sprzęt sportowy nie rzucał się w oczy?

Nie każdy posiada garderobę. Wtedy zachodzi konieczność umieszczenia sprzętu sportowego w salonie czy łazience. Warto by jednak było jakoś go ukryć, żeby nie rzucał się w oczy. Możemy to bardzo łatwo zrobić wykorzystując na przykład meble. Przestawmy o kilka centymetrów szafę czy fotel, a możemy mieć pewność, że bez względu na to, jaki sprzęt kupiliśmy uda nam się usunąć go z pola widzenia. Jeśli rozmiary wyposażenia są odpowiednie – możemy spróbować umieścić je na szafie, gdzie na pewno nie będzie nikomu wadzić.

Czy warto aranżować specjalne pomieszczenie do przechowywania sprzętu?

Niekiedy ilość sprzętu sportowego jest na tyle duża, że nie dajemy rady zmieścić wszystkiego w garderobie, salonie i łazience razem wziętych. To jest najlepszy moment, aby zastanowić się nad wyznaczeniem specjalnego pomieszczenia, w którym ów sprzęt będziemy składować.

W innych sytuacjach jednak jest to całkowicie zbędne. Jeśli więc nie posiadamy dużych ilości wyposażenia – wystarczy nam umieszczenie go w dowolnym pomieszczeniu domowym. Mimo wszystko warto pamiętać o możliwości wyznaczenia dodatkowej przestrzeni – kto wie, z jakimi problemami będziemy mierzyć się w przyszłości.

Przechowywanie sprzętu sportowego jest problematyczną kwestią – jednak wszystko zależy od naszego podejścia. Jeśli przeanalizujemy jego rozmiary i odpowiednio zaaranżujemy przestrzeń – nie powinien razić nas w oczy ani przeszkadzać nam podczas codziennego użytkowania pomieszczeń w domu. Niekiedy dobrym rozwiązaniem może okazać się wyznaczenie specjalnego pokoju do magazynowania.

Leave a Comment