Aranżacja mieszkania pod klucz – czy warto?

Wynajem mieszkań, choć mający obecnie wielu zwolenników, zazwyczaj stanowi jednak jedynie pewien etap w życiu młodych ludzi. Prędzej czy później, własne lokum zamarzy się niemal wszystkim. Jeżeli pragniemy pięknego mieszkania, lecz projekty wnętrz i ich realizacja to dla nas czarna magia, warto zastanowić się, jakie mamy możliwości na rynku. W temacie wykończenia wnętrz, Kraków i inne większe miasta oferują usługę tzw. mieszkania pod klucz. Ale co właściwie ten termin oznacza i czy warto skorzystać z tego typu usług?

Spis treści:

Aranżacja mieszkań pod klucz – na czym polega?

Aranżacja mieszkań pod klucz – co zyskujemy?

Aranżacja mieszkań pod klucz – na czym polega?

wystroj wnetrz

Szybkie tempo życia i permanentny brak czasu dotyczy coraz większej części z nas, szczególnie, jeżeli mieszkamy w dużych miastach. Równocześnie, coraz bardziej doceniamy sztukę i estetykę otaczających nas miejsc i wnętrz. Nic zatem dziwnego, że pragniemy, by także nasze najbliższe środowisko, a zatem własne mieszkanie lub dom, były piękne i stylowe. Ale jak to zrobić, kiedy zdajemy sobie sprawę, że nie posiadamy tak wiele czasu, ile potrzebne jest na wykończenie wnętrza?

Z pomocą przychodzą firmy deweloperskie, np. Urządzamy pod klucz, które oferują całą usługę aranżacji mieszkań – zarówno architekta, jak i ekipę budowlaną – w jednej kwocie. Klientom oferowane są projekty mieszkań w określonych Pakietach Wykończeniowych, od najbardziej klasycznych, a zarazem najtańszych, po bardziej rozbudowane. Różnorodność dostępnych do wyboru stylów designerskich – m.in. nowoczesne, minimalistyczne, skandynawskie czy też glamour sprawia, że możemy mieć pewność, że znajdziemy coś wprost dla nas.

Aranżacja mieszkań pod klucz – co zyskujemy?

wystroj wnetrz

Przede wszystkim – czas. Aktywność właściciela ogranicza się tu do wyboru preferowanego Pakietu Wykończeniowego i ustalenia kosztorysu, a następnie wniesienia odpowiedniej kwoty. Uwzględniając współczesny tryb życia młodych, ambitnych osób, wykończenie wnętrz pod klucz może stanowić idealne rozwiązanie. Otrzymujemy lokal z wyremontowanymi ścianami, podłogą, armaturą kuchenną i łazienkową, a to wszystko za pojedynczą opłatą. Możemy mieć pewność, że każdy kąt jest odpowiednio dopracowany przez profesjonalistów z doświadczeniem.

Należy również mieć na uwadze, że wykańczając mieszkanie sami, zapłacilibyśmy prawdopodobnie znacznie więcej za wykorzystywane materiały. Wynika to z faktu, że deweloperzy mają możliwość wynegocjowania zdecydowanie lepszych cen niż indywidualni klienci. Zakupione materiały obciążają ich również niższym podatkiem (8% zamiast 23%). Aranżacja mieszkań pod klucz gwarantuje nam zatem, że mieszkanie zostanie urządzone z należytą dbałością o jakość – a o nią z całą pewnością zadba już wyspecjalizowana ekipa.

Leave a Comment