Łazienki w stylu włoskim – zobacz, jak są urządzane!

Remont domowego spa to plan na nadchodzące tygodnie? Decyzja o tym, jaki styl do łazienki wybrać, jeszcze nie zapadła? Jeśli tak, warto rozważyć ponadczasową aranżację w stylu włoskim. Niezależnie od tego, czy ma to być łazienka retro, czy też pomieszczenie w stylu minimalistycznym – rozwiązania rodem z Italii będą jak znalazł. Oto czym wyróżnia się taki wystrój!

Mozaiki łazienkowe i wanny na nóżkach – klasyka w cenie

Pierwsza zasada urządzania przestrzeni w tym nurcie brzmi: jakość. Mieszkańcy Włoch bardzo cenią sobie rodzime, solidne i trwałe: materiały wykończeniowe, armaturę oraz dodatki. To rozwiązania, które mają przetrwać lata użytkowania w często eksploatowanym wnętrzu. Włoski styl aranżacji łazienek wyróżnia się:

  • zastosowaniem barw ziemi, czyli bieli, beżów, brązów i czerni – kolory są dopasowywane do rozmiarów pomieszczenia i wybranego stylu,

  • elegancją i luksusem,

  • ścisłym utrzymaniem określonego na początku nurtu – może to być pomieszczenie minimalistyczne, ale także glamour czy nawet klasyczna łazienka retro,

  • stosowaniem ciekawych płytek i mozaik,

  • wykończeniami z marmuru.

Na wielu fotografiach zobaczysz zapewne typowe dla takich pomieszczeń wanny łazienkowe wolnostojące. Obok nich w oczy rzuca się ozdobna bateria prysznicowa. Wchodząc do takiego wnętrza, można poczuć się jak w prawdziwym spa – gdzie ściany zdobią piękne wzory lub ponadczasowy marmur. Miejsce zachęca do oddania się relaksowi w wannie pełnej piany, przy zapachu ustawionych obok świec, z książką w ręku.

Meble do włoskiej łazienki – jak wybierać?

Szukając umeblowania, warto skupić się na zamierzonym stylu aranżacji. Każdy element musi z nim być spójny, a przy tym funkcjonalny. Od wybranego nurtu zależy, czy umywalka ma być prosta, czy też będzie mieć misternie rzeźbione elementy dekoracyjne. Drewniane meble powinny zostać przygotowane do użytkowania w pomieszczeniu o dużej wilgotności. Impregnacja jest niezbędna. Podobnie jak przy materiałach wykończeniowych, tu również nie warto oszczędzać na jakości. Solidne szafki, wykonane z ekologicznych materiałów i opatrzone wieloletnią gwarancją to najlepszy wybór.

Ciekawym typem włoskiej aranżacji będzie na pewno łazienka retro. Tutaj trzeba zdecydować się, do jakiej epoki ma nawiązywać całe umeblowanie i armatura. Zazwyczaj poszczególne szafki wykonywane są indywidualnie, na zamówienie. Umożliwia to perfekcyjne ich dopasowanie do urządzanego pomieszczenia. Stolik na wygiętych nóżkach, szafka z fantazyjnymi uchwytami szuflad – to coś, co na pewno nada pomieszczeniu wyjątkowy charakter i przeniesie użytkowników do słonecznej, eleganckiej Italii.

Ściany z klasycznych płytek, elementy marmurowe, szklane mozaiki łazienkowe– niezależnie od tego, co się wybierze, włoska łazienka nie znosi tandety. Dlatego, decydując się na ten styl, niejako automatycznie stawia się na wysoką jakość wszelkich elementów. I to od wykończenia ścian, poprzez meble i wannę łazienkową wolnostojącą, po ozdobne lustro czy żyrandol. Warto mieć to na uwadze i kupować u sprawdzonych producentów.

Leave a Comment