Taśmy ostrzegawcze – rodzaje i zastosowanie

Taśmy ostrzegawcze są stosowane do oznaczania miejsc, przedmiotów lub instalacji, do których osoby postronne nie powinny się zbliżać. Taką taśmę można z powodzeniem umieścić na specjalnych słupkach, podłodze, kablach lub na ścianie. Produkt ten jest powszechnie wykorzystywany do wyznaczania ciągów komunikacyjnych i odgradzania potencjalnie niebezpiecznych terenów. A co jeszcze warto wiedzieć o taśmach ostrzegawczych?

Taśmy ostrzegawcze – rodzaje

Taśmy ostrzegawcze mogą być jedno lub dwukolorowe i występują w wersji gładkiej lub z adekwatnym napisem. Produkt ten musi być wykonany z trwałych i odpornych na zmienne warunki atmosferyczne materiałów, aby mógł być stosowany w każdych okolicznościach. Taśmy ostrzegawcze mogą być wykorzystywane do oznaczenia miejsc znajdujących się nad powierzchnią ziemi lub do podziemnych telekomunikacyjnych linii światłowodowych. Takie rozwiązanie znacząco zwiększy bezpieczeństwo pracowników oraz umożliwi szybkie zlokalizowanie i naprawienie usterki. W energetyce stosuje się również specjalne folie do oznaczenia kabli w kolorze niebieskim lub czerwonym.

Taśmy ostrzegawcze – uniwersalne zastosowanie

Nowoczesną taśmę ostrzegawczą można nabyć w wyrazistych odcieniach, które nie wyblakną wraz z upływem czasu. Na taśmie może się znaleźć dowolny napis pełniący funkcję ostrzegawczą, informacyjną lub lokalizacyjną. Tak zaprojektowane oznaczenie znajdzie zastosowanie w wielu firmach, zakładach produkcyjnych i na budowie. Taśmy ostrzegawcze występują również w wersji z perforacją, a taki produkt można wygodnie ułożyć w wykopie na wysokości 25-30 cm nad powierzchnią zewnętrzną kabla i jest to doskonały sposób na znakowania tras linii kablowych średniego napięcia.

Taśmy ostrzegawcze odgradzające

Taśmy ostrzegawcze odgradzające mają charakterystyczny czerwono biały kolor i służą do oznaczenia strefy, do której mogą wejść tylko osoby do tego uprawnione. Taką taśmą można wyznaczyć obszar robót drogowych lub zabezpieczyć chodnik, aby nie parkowały na nim samochody. Taśma ostrzegawcza odgradzająca pełni również funkcję informacyjną, a na specjalne życzenie na powierzchni folii można nadrukować wybrany napis.

Dzięki taśmom ostrzegawczym pracownicy sprawnie uporządkują miejsce pracy i zabezpieczą wybrany teren. Ważne, by umiejętnie dobrać rodzaj i kolor folii, a w niektórych przypadkach niezbędne będzie również umieszczenie stosownego napisu. Ponadto taśmy ostrzegawcze muszą być umieszczone w widocznym miejscu i na odpowiedniej wysokości, by mogły dobrze spełniać swoją funkcję.

Leave a Comment