Łazienka angielska – jak ją urządzić z pomysłem?

Tzw. styl angielski w łazience uznawany jest za ponadczasowy. W wielu aspektach nawiązuje do lubianej i sprawdzonej klasyki. W aranżacjach nie brakuje bieli, która od zawsze kojarzy się z wyposażeniem łazienki. Nie wygląda to jednak zbyt sterylnie jak w szpitalu. Możliwe jest zniwelowanie wrażenia przez pastelowe dekoracje i ciekawe dodatki.

Łazienka angielska – najważniejszy jest pomysł

Osoby decydujące się na taką aranżację łazienki wykorzystują sporo przestrzeni i wyposażają swoje domy w pomieszczenie służące relaksowi i utrzymaniu higieny. Łazienka angielska jest jasne, korzysta się dodatkowo z białych płaszczyzn i elementów, z tym że nie są to te same odcienie białego.

Do takiego pomieszczenia pasują meble w stylu retro. Mogą wyglądać na staroświeckie, eleganckie, klasyczne, ale na pewno cechuje je wysoka funkcjonalność. Ceramika łazienkowa w stylu retro dodaje blasku ciepłym odcieniom bieli na płytkach czy armaturze.

Łazienka klasyczna dla koneserów

W tak dużym wnętrzu znajdzie się sporo miejsca na różne dodatki. Wbrew pozorom nie wystarczy zdecydować się na pozornie pasujące do stylu elementy takie jak miska wisząca retro. Łatwo zagracić łazienkę i sprawić, że będzie wyglądała na zaniedbaną. Im więcej dodatków pojawi się w pomieszczeniu, tym lepiej powinny być skomponowane.

Utrzymanie porządku w łazience „po angielsku” powinno być dość proste. Wiele elementów wyposażenia, jak np. wanna na nogach, można łatwo czyścić i do tego dbać o higienę w ich pobliżu. Wiszące wyposażenie również da się bez większych problemów odkurzyć – przykładem są grzejniki czy półki.

Umywalka retro – do czego będzie pasowała?

Utrzymane w angielskim stylu umywalki i baterie retro można podziwiać z uwagi na elementy dekoracyjne. Łazienka może prezentować się bardzo efektownie, przy czym im jest mniejsza, tym bardziej trzeba uważać. Na najwięcej dodatków pasujących do stylu pozwalają sobie właściciele naprawdę dużych łazienek.

Podsumowując, styl retro czy też styl angielski w łazience prezentuje się efektownie i oryginalnie. Otoczenie się eleganckim wyposażeniem sprzyja uzyskaniu wrażenia relaksu.

Leave a Comment