Średnie ceny za mieszkania z Wrocławia w grudniu 2016

Chociaż za zakupienie mieszkania we Wrocławiu nie trzeba płacić tak dużo, jak w Warszawie, to jednak stolica Dolnego Śląska jest zaliczana do grupy najdroższych pod kątem cen nieruchomości. Jak prezentują się średnie ceny za mieszkania we Wrocławiu pod koniec 2016 roku?

Wrocław nie może narzekać na tak drogie mieszkania jak stolica, ale ci, którzy będą chcieli zdecydować się na zakupienie wymarzonego mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu, powinni przygotować się na dość duży wydatek. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu za grudzień 2016 roku wyniosła 6019 złotych, natomiast w przypadku rynku wtórnego jest ona nieco niższa i wynosi 6004 złotych za metr kwadratowy. To nawet o 2000-3000 złotych mniej niż w przypadku mieszkań w Warszawie.

Różnice cenowe dotyczą również mieszkań o poszczególnych metrażach. Wtedy, gdy interesuje cię niewielkie mieszkanie do kupienia we Wrocławiu, musisz zapłacić za nie więcej niż wtedy, gdy planujesz przeprowadzkę do większego lokum. Za metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego mającego do 38 metrów trzeba zapłacić 6350 złotych i 6625 złotych dla rynku wtórnego. W przypadku mieszkań mających od 38 do 60 metrów kwadratowych koszty to kolejno 5909 złotych oraz 5971 złotych, natomiast dla mieszkań mających od 60 do 90 metrów to 5958 złotych oraz 5797 złotych za metr kwadratowy, wobec tego ceny różnią się również w zależności od metrażu i rodzaju rynku.

Aby sprawdzić, jakie mieszkania we Wrocławiu na sprzedaż dostępne są obecnie, wystarczy tylko skorzystać z internetu. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się między innymi na portalach ogłoszeniowych, a także na stronach internetowych deweloperów, gdzie publikowane są najnowsze informacje o dostępnych nieruchomościach.

Największym zainteresowaniem wśród mieszkań na sprzedaż w stolicy Dolnego Śląska znajdują się przede wszystkim kawalerki, co odzwierciedla się również w ich kosztach zakupu. Mniejszym powodzeniem cieszą się z kolei nieruchomości o większym metrażu.

COMMENTS

Leave a Comment