Lodówka – jak wybrać odpowiednią?

Lodówka – czyli epicentrum każdej kuchni. Nie znajdziemy kuchni, w której nie ma lodówki – jest to „oczywista oczywistość”, gdyż bez dobrej, działającej lodówki, nie byłoby możliwe odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych. Co więcej, również „gotowanie na zapas” nie byłoby możliwe. O tym, że lodówka jest niezbędna wie każdy, ale jak wybrać najlepszą, i zarazem dopasowaną do naszej kuchni lodówkę?

Ilość decybeli i klasa energetyczna

Lodówka jest jedynym urządzeniem kuchennym, którego niemalże nigdy nie odłączamy od prądu i które pracuje 24 godziny na dobę, zapewniając świeżość przechowywanym produktom. Warto więc zadbać o dwie rzeczy. Po pierwsze – klasa energetyczna. Im będzie ona lepsza, tym niższe będą nasze rachunki za energię elektryczną. Najlepiej wybrać urządzenie o klasie co najmniej A++, aby nie tylko zaoszczędzić ale również przysłużyć się środowisku naturalnemu. Kolejna rzecz to ilość decybeli, które będziemy słyszeć. Nikt by chyba nie chciał, aby „brzęcząca” lodówka przeszkadzała mu w odpoczynku, warto więc zadbać, aby wybrany model wytwarzał jak najmniej hałasu.

Side by side czy lodówka z zamrażalnikiem?

Modele lodówek side by side charakteryzują się większą przestrzenią przechowywania produktów, większymi gabarytami oraz często również różnymi funkcjami dodatkowymi. W ten model warto zainwestować, gdy posiadamy dużą kuchnię. Kolejną wartą rozważenia opcją jest lodówka z zamrażalnikiem. Coraz rzadziej produkowane są modele z wbudowanym zamrażalnikiem w środku urządzenia. Najczęściej można spotkać lodówki z oddzielnie otwieraną częścią chłodzącą a oddzielnie otwieranym zamrażalnikiem.

Mała lodówka

Najrzadziej są wybierane małe lodówki. Są to najprostsze modele, którym bliżej jest do lodówek turystycznych niż do pełnowymiarowego sprzętu AGD. Niemniej są osoby, które preferują takie a nie inne rozwiązanie. Można wtedy wybrać model do zabudowy, aby nie wyróżniał się w kuchni, a by można na nim zamontować np. blat kuchenny.

Lodówka jest najważniejszym sprzętem AGD w każdej kuchni, warto więc wybrać taką, która będzie najbardziej odpowiadała naszym potrzebom oraz będzie służyła przez długi czas nie ulegając zbyt częstym awariom.

COMMENTS

Leave a Comment