Olsztyn – zamieszkać w stolicy Warmii

Olsztyn, stolica Warmii, jeszcze kilka lat temu był miastem mocno niedocenianym. Dziś miejski potencjał wykorzystują nie tylko pracodawcy, ale i deweloperzy, którzy coraz liczniej realizują swoje inwestycje. Obecność akwenów i duża powierzchnia terenów zielonych sprzyjają nie tylko zdrowym płucom, ale i aktywnościom na świeżym powietrzu.

Nieruchomości w otoczeniu jezior i lasów

Region Pojezierza Olsztyńskiego od dawna zyskuje na popularności. W obrębie aglomeracji miejskiej znajduje się aż 16 akwenów! Jeden z nich zlokalizowany jest nieopodal starego miasta – podróż na brzeg jeziora z tego punktu zajmuje zaledwie 15 minut. Krajobraz miasta jest niezwykle malowniczy. Nic dziwnego, że mieszkania deweloperskie w Olsztynie cieszą się tak dużą popularnością.

Turystyczna baza wypadowa

Olsztyn jest prężnie działającym ośrodkiem kolejowym. Można tu dojechać pociągiem praktycznie z każdego miejsca w Polsce. Turyści chętnie wybierają tę aglomerację jako swój punkt wypadowy, mogąc podziwiać nie tylko atrakcje miasta, ale i piękno natury poza jego granicami.

mieszkania Olsztyn

Mieszkania deweloperskie w Olsztynie znajdują się w kręgu zainteresowań osób upatrujących w nich szansę na dodatkowy zysk. Baza noclegowa w mieście jest dość rozbudowana, co zasila okoliczną turystykę. Zakup nieruchomości na wynajem krótkoterminowy jest tu więc całkiem rentowną inwestycją.

Ceny mieszkań w Olsztynie

Oferta deweloperów jest zróżnicowana. Kupujących nie zniechęca nawet fakt, że Olsztyn znalazł się w rankingu najdroższych miast w Polsce. Inwestorzy oferują zazwyczaj mieszkania 2-, 3-, i 4-pokojowe, które można następnie użytkować w celach prywatnych, lub traktować je jako inwestycję i przeznaczyć na wynajem. Ceny takich nieruchomości do niedawna utrzymywały się na jednostajnym poziomie lecz wskutek zawirowań inflacyjnych i gospodarczych spowodowanych koronawirusem, wartość mieszkań istotnie wzrosła.

Dlaczego nieruchomości w Olsztynie są tak atrakcyjne?

Na popularność olsztyńskich mieszkań wpływa przede wszystkim lokalizacja. Już kilkaset metrów od centrum znajdują się malownicze tereny zielone, gdzie pośród jezior inwestorzy wznoszą mieszkania deweloperskie w Olsztynie.

Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane. Głównym środkiem transportu są tramwaje, a przystanki zlokalizowane są nawet w obrzeżnych dzielnicach. Dzięki temu mieszkańcy nowych osiedli gdzie powstały obiekty deweloperskie są w stanie dojechać do każdego miejsca bez posiadania własnego środka lokomocji.

Czynniki podnoszące wartość nieruchomości

Jest kilka kwestii, dzięki którym nieustannie wzrasta popyt na mieszkania deweloperskie w Olsztynie. Jednym z nich jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, który każdego roku przyjmuje tysiące nowych studentów. To generuje zapotrzebowanie na mieszkania do wynajęcia. Drugim czynnikiem jest Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, gdzie zatrudnienie znajdują tysiące osób. To z kolei zachęta do tego, by wybrać Olsztyn na stałe miejsce zamieszkania i punkt rozwoju zawodowego.

Leave a Comment