Fotograficzna inwentaryzacja budynków – na czym polega?

Fotograficzna inwentaryzacja budynków to dość tajemniczo brzmiące hasło. Co więc się za tym kryje i jak ogółem przebiega ten proces?

Czym właściwie jest fotograficzna inwentaryzacja budynków?

W przypadku, gdy jakiś budynek jest przeznaczony na przykład do remontu, konieczne jest przeprowadzenie konkretnych ekspertyz, które będą w stanie ocenić realny stan danej budowli, a także będą mogły pomóc w zaplanowaniu prac. Dodatkowo bardzo często przy sprzedaży niektórych nieruchomości również takie badania mogą być konieczne. W takich sytuacjach bardzo przydatnym procesem niewątpliwie będzie fotograficzna inwentaryzacja budynków. Na czym jednak ona tak właściwie polega? To działanie, które oczywiście opiera się na sporządzeniu wizji lokalnej i fotografii ujawniających obecny stan obiektu. Choć w pierwszej kolejności celem tego typu inwentaryzacji jest ujawnienie ogólnej kondycji budynku, za jej pośrednictwem jesteśmy również w stanie przyjrzeć się mniejszym szczegółom, jak elewacja, posadzki czy gzymsy.

Jak przebiega fotograficzna inwentaryzacja budynków?

Zanim w ogóle będzie można rozpocząć taki proces, jak inwentaryzacja budowlana budynków, konieczne będzie ustalenie zakresu działania podczas przybycia na miejsce. Dopiero kiedy zakończony zostanie ogląd, będzie można przejść do wykonywania dokumentacji fotograficznej. Po zakończonej pracy, osoba wykonująca inwentaryzację będzie musiała wybrać konkretne zdjęcia oraz poddać je odpowiedniej edycji. Dopiero wtedy można przygotować odpowiednią dokumentację, która będzie miała podstawy i będzie mogła zostać wykorzystana.

Jak znaleźć odpowiednią firmę, która trudni się w fotograficznej inwentaryzacji budynków?

Jeżeli potrzebujesz zlecić fotograficzną inwentaryzację budynku, będziesz musiał skierować się do specjalistów w tej dziedzinie. Jak ich szukać? Najlepiej rzecz jasna w Internecie – będziesz w stanie w mgnieniu oka natrafić na prawdziwych speców, którzy kompleksowo przeprowadzą całą inwentaryzację krok po kroku.

Leave a Comment