Dachówka – czym się kierować przy jej wyborze?

Żaden dom nie może istnieć bez dachu, a by działał on odpowiednio należy stworzyć pokrycie dachowe. Jeden z popularniejszych sposobów na to to położenie dachówki. Jakie rodzaje dachówek znajdzie na rynku, które wybrać i czym kierować się podczas ich wyboru?

Gdzie znaleźć dachówkę?

Gdy potrzebna jest nam dachówka w Skawinie warto jest z pomocą internetu znaleźć odpowiednią firmę, która zajmuje się jej sprzedażą. W tym celu można na przykład zapytać się swoich bliskich oraz znajomych czy polecają oni jakąś firmę lub wykorzystać do tego internet.

W sieci poszukiwania najlepiej rozpocząć od wpisania w wyszukiwarce hasła takiego jak na przykład „skład materiałów budowlanych w Skawinie”. W ten sposób znajdziemy firmy, które zajmują się sprzedażą oraz dostawą w dowolnych ilościach. Bardzo ważne jest by trafić na sklep, który posiada bogatą ofertę, dzięki czemu będziemy mogli wybrać jak najlepsze dachówki do naszego domu.

Jak wybrać dachówkę?

Podstawowa kwestia przy wyborze dachówki to to, że musi ona być dopasowana do rodzaju oraz kształtu dachu. Inne dachówki sprawdzą się dobrze w prostych konstrukcjach a inne w domach, które posiadają skomplikowane dachy pełne załamań. Warto też zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który może wymusić konkretny kolor dachówki.

Przy wyborze warto też zwrócić uwagę na parametry. Mowa tu na przykład o wadze. Jeśli więźby nie są wytrzymałe to nie można decydować się na dachówki ważące nawet po 70 kilogramów na metr kwadratowy tylko trzeba wybrać coś znacznie lżsejszego. Ważna jest również grubość oraz długość dachówki, a także jej powłoka. Jeśli chodzi o powłokę warto wybrać te odporne na zabrudzenia czy też czynniki atmosferyczne.

Sam rodzaj cahówki zależy z kolei od rodzaju budynku. Jest ich sporo, gdyż znajdziemy dachówkę karpiówkę, dachówkę falistą, esówkę, marsylką, romańską, płaską czy też mniszkę. Każdy z typów różni się konstrukcją i sposobem układania. Na przykład esówka jest układana zakładkowo.

Leave a Comment