Znajdź odpowiednie miejsce na składowanie drewna

Większość właścicieli domów jednorodzinnych odpowiedzialnych jest za ogrzewanie własnego budynku mieszkalnego. Oczywiście może się okazać, że dom jest połączony z siecią gazową, jednak wiele osób nadal uważa, iż ogrzewanie się przy pomocy gazu ziemnego, niestety jest wyjątkowo drogie. W takich okolicznościach, zdecydowanie częściej decydujemy się na palenie węglem oraz drewnem.

Skoro już nasze centralne ogrzewanie, nie działa, jeżeli nie zaaplikujemy mu drewna, to zawsze na naszej głowie, jest jeszcze pozyskiwanie tego surowca, a także odpowiednie je przechowywanie. Niestety, pod żadnym pozorem nie można doprowadzić do tego, iż drewno będzie przechowywane w byle jakich warunkach. Czy już próbowałeś kiedyś palić wilgotnym drewnem? Nie mówiąc już o tym, że jeżeli wilgoć panuje już od dłuższego czasu, to na jej miejsce zaczyna wkradać się pleśń? Właśnie z tego powodu należy zatroszczyć się o odpowiednie przechowywanie drewna. W ten sposób na pewno będzie ono wysoko kaloryczne, dzięki czemu nie będziemy mogli narzekać na żadne problemy związane z jego spalaniem.

Przede wszystkim, przechowywane przez nas drewno powinno znajdować się w warunkach suchych. Jednocześnie dobrze jest zatroszczyć się o odpowiednią cyrkulację powietrza, wtedy dodatkowo zabezpieczymy nasz opał przed gniciem.

Dobrym rozwiązaniem może się okazać zamówienie specjalnych stojaków na drewno. W ten sposób bardzo szybko przekonamy się, że jest to jedna z metod przeznaczona dla osób, które nie dysponują tak dużą ilością miejsca, jeżeli chodzi o przechowywanie drewna. Takie stojaki, na pewno znajdziemy na stronie internetowej producenta – http://www.geisser.pl/stojaki-na-drewno/.

Przede wszystkim takie stojaki na drewno, są nie tylko bardzo praktyczne, ale również wyróżniają się wysokimi walorami estetycznymi. Dlatego, mogą one posłużyć jednocześnie, jak swego rodzaju przegródka lub ścianka. Wtedy nie musisz się nawet martwić specjalnie o to, by posiadać zupełnie osobne pomieszczenie do przechowywania drewna. Ponieważ bez problemu taki stojak ustawisz przy domku ogrodowym, czy też altanie,w  której wypoczywasz. Ponadto takie stojaki na drewno, mogą się okazać ciekawym tłem dla ustawionych w ogrodzie, bądź też na tarasie mebli.

Nie ma najmniejszego problemu z tym, by zamówić stojaki dokładnie w takich rozmiarach, jakie będą nam w zupełności odpowiadać. Ponieważ bardzo często zdarza się właśnie tak, że nie jesteśmy w stanie zmieścić konkretnych gabarytów, z tego względu, iż dysponujemy zbyt małą przestrzenią. Jednak w tym przypadku nie ma również z tym najmniejszego problemu.

Warto jednocześnie zwrócić uwagę na to, iż takie stojaki wykonane są w taki sposób, by żadne czynniki atmosferyczne, jak i również zewnętrzne, nie przyczyniały się do tego, żeby doprowadzić do szybszej eksploatacji. Ponieważ zarówno stal i ocynk ogniowy, są doskonale chronione przed działaniem korozji. Ponadto, jeżeli zdecydujemy się jednak na zamówienie stojaka wykonanego z drewna, to również możemy spodziewać się przede wszystkim tego, że będzie ono doskonale zabezpieczone przed wilgociom, ponieważ producent w tym celu stosuje najwyższej jakości impregnaty.

Zarówno drewniane, jak i również stalowe konstrukcje, z powodzeniem można zmodyfikować. W tym celu wystarczy posłużyć się farbą w wybranym przez siebie kolorze.

Takie stojaki, można zamontować z powodzeniem we własnym zakresie. Jednak, gdy nie masz odpowiednich umiejętności, lub też czasu na wykonanie tego typu rzeczy, to producent może zagwarantować transport poszczególnych elementów wraz z usługą montażową. W innym przypadku do produktu dołączana jest specjalna instrukcja montażowa.

Drewno pod ścianą

Na pewno stojaki, są jednym z rozwiązań, którymi można się posłużyć w przypadku układania drewna na opał. Istnieje jednak jeszcze wiele innych rozwiązań, które można wykonać całkowicie, lub chociaż połowicznie we własnym zakresie. Ciekawym rozwiązaniem na pewno jest ułożenie drewna pod specjalnym zadaszeniem. Oznacza to nic innego, jak najzwyczajniej w świecie, jak pozostawienie drewna na świeżym powietrzu, ale jednocześnie z zagwarantowaną ochroną przed opasami deszczu oraz wilgocią. Do tego celu mogą posłużyć nawet zwykłe palety, na których można układać drewno, jednocześnie mając pewność, iż zostanie zachowana odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Dodatkowo, powinniśmy jeszcze wspomnieć o tym, że takie drewno o wiele lepiej będzie się prezentować na tle ściany ochronnej. W ten sposób ułożony opał będzie chroniony też przed zacinającym deszczem lub śniegiem, a także wiatrem.

W związku z tym, można z powodzeniem zamontować na terenie swojej posesji tego typu ścianki osłonowe – http://www.geisser.pl/sciany-ochronne/. Jak widać, mogą one przybrać zarówno kształt nowoczesny, jak i również bardziej tradycyjny. Dlatego też, można je dopasować do panującej już architektury drewnianej. W końcu zwykle na działkach budowlanych stawiamy dom jednorodzinny, po czym później wykończamy całą posesję różnymi elementami.

Okazuje się, że takie ściany osłonowe sprawdzą się nie tylko w przypadku układania drewna oraz jego przechowywania. Można dzięki nim z powodzeniem się odgrodzić od sąsiadów, jednocześnie przy tym zachowując pełną prywatność i wiele spokoju na terenie swojej posesji. Ponadto takie ściany osłonowe można również bez większego problemu, zamontować przy strefie wypoczynku. Na pewno każdy będzie zadowolony z możliwości zrelaksowania się na świeżym powietrzu, bez obaw, iż będzie ktoś zaglądał nam na posesję.

Oczywiście istnieje jak najbardziej możliwość modyfikacji takich osłon ogrodowych. Mogą one być całkowicie pełne, dzięki czemu nawet nie będzie można zobaczyć przez najmniejszą szczelinę, co się dzieje w naszym ogrodzie. Ale również nie będzie problemu, jeżeli zdecydujemy się jednak na obecność takich rozwiązań, które swoim kształtem przypominają ogrodzenia wyglądające jak żaluzje.

Wszystko tak naprawdę będzie zależeć od naszych osobistych preferencji. Najważniejsze jest to, by element architektury ogrodowej, który zostanie przez nas zamówiony wyróżniał się wysokimi walorami estetycznymi, jak i również charakteryzował się doskonałą funkcjonalnością.

COMMENTS

Leave a Comment