Zadbaj o porządek w swoim domu i skorzystaj z różnych typów folii

O bałagan w domu nietrudno, tym bardziej gdy przybywa nam co rusz nowych rzeczy. O porządek z kolei niełatwo, bo zaczyna brakować miejsca, a upychanie na siłę po szafkach domowych artykułów, kończy się często ich uszkodzeniem. Czas na generalne porządki! Co nam się przyda? Skorzystajmy z możliwości, jakie oferują różnego rodzaju folie.

Folia celulozowa, czyli znany celofan

Celofan kojarzymy głównie z bukietami kwiatów. Opakowane w niego wyglądają jeszcze ładniej, estetycznej. Transparentna i połyskująca folia jest trwała, odporna na uszkodzenia i sprawia, że dotarcie z bukietem do ukochanej osoby nie sprawia większych trudności. W tę samą folię zapakowywane są upominki. Prezentują się jeszcze ciekawiej, a to dobry sposób na zastąpienie papierowych, tradycyjnych torebek. Jak wykorzystać celofan w domu, gdy bierzemy się za porządki?

Już wiemy, że mamy do czynienia z folią o wysokim połysku, ale i odporną na uszkodzenia. Jest lekka, cienka i niedroga, a w jednym opakowaniu znajdujemy zwykle kilkadziesiąt arkuszy. Możemy ją kupić pod adresem https://opakowania24.eu/produkty/arkusze-foliowe;42.html. Skorzystajmy z tych właściwości! Jeśli nie chcemy, by nasze ulubione talerze lub inne naczynia przechowywane w szafkach, zostały porysowane ze względu na układanie na sobie w wysokie stosy, przełóżmy je pojedynczymi arkuszami folii celulozowej.

Celofan nie przepuszcza wody, dlatego biorąc się za przygotowywanie potraw, na przykład obieranie warzyw czy owoców, wystarczy podłożyć jeden arkusz celofanu, by uchronić drewniany stół czy marmurowe blaty przed trwałymi plamami.

Folia stretch na pokładzie

Do pakowania i zabezpieczania podczas porządków przyda nam się również elastyczna folia stretch. Jest bardzo wydajna w użytkowaniu, rozciąga się minimum do 150%. Łatwo ją dozować, a trwałość pozwala na opakowywanie nawet kanciastych kartonów o ostrych brzegach. Jest odporna na zerwania. Pudełko zabezpieczone folią stretchową, pozwala na ochronę zawartości przed kurzem, pyłem, wilgocią, które mogą powodować utratę właściwości przechowywanych w ten sposób rzeczy.

Ta sama folia przyda nam się podczas remontu, do zabezpieczania mebli, ale i innych elementów wyposażenia. Równie dobrze można nią zabezpieczyć podłogę czy okna podczas malowania i innych czynności remontowych. Po wykorzystaniu wystarczy ją wyrzucić i po kłopocie.

Bąbelkowa folia, która amortyzuje

Robiąc generalne porządki, pojawia się coraz więcej worków i kartonów, w których układamy segregowane rzeczy. Ubrania nie pogniotą się, nie uszkodzą, ale figurki, różnego rodzaju ozdoby, lampy, ramki ze zdjęciami, sprzęt RTV czy AGD – wszystko, co delikatne, kruche i podatne na uszkodzenia, wymaga właściwego zabezpieczenia. Wspomoże nas folia bąbelkowa, która amortyzuje, stabilizuje zawartość i chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych.

Mamy do dyspozycji trzy rodzaje folii – celofan, stretch i bąbelkową. Skorzystajmy z ich właściwości podczas robienia domowych porządków.

Leave a Comment