Urządzamy łazienkę w stylu skandynawskim

Styl skandynawski szturmem wkradł się do wnętrzarskich trendów i nic nie wskazuje na to, aby szybko stracił swoją pozycję lidera. Cechują go prostota, minimalizm oraz ukłon w stronę natury. Zestawienie naturalnego drewna, bieli i oszczędność w dodatkach, to tylko jedne z czynników, które trzeba wziąć pod uwagę podczas aranżacji łazienki utrzymanej w tonie naszych morskich sąsiadów.

Styl skandynawski w łazience

Łazienka utrzymana w stylu skandynawskim, to przysłowiowe aranżacyjne pole do popisu oraz pomysłowych rozwiązań. Tutaj w pas kłania się łączenie tego, co nowe z tym, co jest tradycyjne. Duet dobrego stylu oraz nowoczesnych rozwiązań jest w tym wypadku bardzo mile widziany.

Zacznijmy od kolorów. Tutaj główną rolę powinny odgrywać przede wszystkim różne odcienie szarej palety barw, a także utrzymane w tonie naturalnego drewna, wszelkiej maści beże, biele oraz odcienie niebieskiego.

Łazienka w skandynawskim stylu, a materiały

Styl skandynawski, to przede wszystkim zamiłowanie do natury, stąd też właśnie takie powinny być materiały, które zostaną wykorzystane do jej aranżacji. Bardzo dobrze prezentuje się wprowadzenie do niej drewna zestawionego z białą armaturą łazienkową oraz minimalistycznymi szafkami. Wprowadzenie drewna musi być jednak odpowiednio przeprowadzone. Żeby nie dopuścić do jego zawilgocenia, należy je odpowiednio zaimpregnować oraz zabezpieczyć. Koniecznie trzeba także zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia. Niemniej efektownie prezentują się również łączenia z nim kamienia wespół ze szkłem. Ze względów praktycznych, warto także wprowadzić do łazienki płytki ceramiczne.

Skandynawska łazienka – sprzęty i meble

Minimalizm oraz funkcjonalność. To dwa najważniejsze elementy, które powinny nam przychodzić na myśl podczas wybierania mebli. Warto, aby ich design był prosty i jednocześnie cechował się nowoczesnością. Świetnie sprawdzą się proste linie wespół z geometrycznymi kształtami. Kolejna kwestia o którą należy zadbać, to wybór odpowiedniego lustra. Można go osadzić w ścianie, albo też zawiesić na przykład na ramie wykonanej z drewna. Jeśli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie, to możemy postawić na szerokie i proste lustro.

Wisienką na torcie w aranżacji łazienki w stylu skandynawskim będą dodatki. Warto, aby były one jednocześnie praktyczne oraz po prostu ciekawe. Świetnie będzie prezentowała się np. drabinka na której postawimy kosmetyki czy niezabudowana szafka. Takie formy nie „zamkną” łazienki, czyli nie zabiorą jej przestrzeni, a będą bardzo funkcjonalne.

Szukasz ciekawych rozwiązań do łazienki?  Odwiedź stronę producenta armatury łazienkowej – Jaquar.pl

COMMENTS

Leave a Comment