Jaki rodzaj drabin należy do najpopularniejszych?

Drabina to zazwyczaj niezbędny sprzęt przy wszystkich rodzajach prac domowych. Nie ważne czy malujemy, szpachlujemy, tynkujemy – na pewno w czasie tych prac zajdzie taka potrzeba, aby wykorzystać drabinę. Jest ona również nieodzownym narzędziem pracy dla budowlańców, wykończeniowców, a nawet artystów. Na rynku znajdziemy mnogość rodzajów drabin, ale które z nich są najbardziej popularne i praktyczne?

Producenci nieustannie sycą rynek drabinowy, co chwila wprowadzając coraz to nowsze rozwiązania, innowacje, a także opracowują materiały, które będą bardziej wytrzymałe, a przy okazji miały ciężar odpowiedni do wykonywania różnych czynności. Można jednak powiedzieć śmiało, że najbardziej popularną obecnie drabiną, jest drabina aluminiowa we wszystkich jej wariantach.

Jakie są typy drabin?

Tutaj producenci mają szerokie pole do popisu. Istnieje wiele typów drabin, dedykowanych dla konkretnych potrzeb. Do podstawowych typów drabin na rynku zaliczymy drabiny rozstawne, przystawne, dwuczęściowe uniwersalne, trzyczęściowe uniwersalne, wielofunkcyjne oraz magazynowe. Drabina rozstawna to standardowe rozwiązanie dla prac domowych oraz ogrodowych. Spełni swoje zadanie również podczas drobnych remontów. Drabina przystawna charakteryzuje się dużą prostotą użytkowania. Jest jednoelementowa, zatem zajmuje niewiele miejsca, ale przed kupnem warto sprawdzić, z czego jest wykonana oraz czy posiada niezbędne gumowane stopki. Drabiny dwu- i trzyczęściowe uniwersalne oraz wysuwane mają podobne zastosowanie co drabina przystawna i rozstawna, aczkolwiek umożliwiają pracę na większych wysokościach. Z kolei drabina wielofunkcyjna znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie kończą się możliwości standardowych modeli. Użyjemy jej przy tych pracach, gdzie nie dość, że wysokości są duże, także miejsca są bardzo ciężko dostępne. Wyposażona jest w podest oraz dwie drabiny przegubowe po jego lewej i prawej stronie. Jest niezwykle stabilna, a swoim kształtem znacznie bardziej przypomina rusztowanie niż drabinę. Drabina magazynowa to świetne rozwiązanie dla profesjonalistów. Służy do intensywnych prac na magazynach, halach produkcyjnych czy warsztatach. Jest wyposażona w podest standardowy czy podest przejściowy oraz dostępna w różnych wielkościach dostosowanych do potrzeb klientów.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie drabiny?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest drabina. Najlepszym obecnie jest aluminium. Jest ono najtrwalsze, a jednocześnie najlżejsze. Dodatkowo ważne jest, aby producent drabiny był rozpoznawalny, renomowany i polecany przez innych użytkowników – to możemy sprawdzić sami przez internet. Przy zakupie, warto jest też sprawdzić, czy drabina spełnia wymogi i restrykcje prawne. Jest to szczególnie istotne przy zakupie drabin, które będą wykorzystywane w pracy.

Najważniejsze jest jednak to, żeby przy wyborze drabiny, zdecydować się na taką, która będzie dla nas najwygodniejsza i najbardziej praktyczna. W ten sposób uda nam się dokonać satysfakcjonującego zakupu!

COMMENTS

Leave a Comment