Trawa z rolki – na jakich terenach się sprawdzi?

Prace ogrodnicze są czymś, co wymaga sporo wiedzy jak też i doświadczenia. Nie każdy ma te umiejętności pod względem ogrodniczym, jednakże każdy posiadać ogrodu czy też działki, chciałby, aby tereny te prezentowały się okazale i zadbanie. Tworzenie ładnego, naturalnego trawnika nie jest jednak rzeczą prostą. Z tego właśnie powodu istnieje wiele ciekawych udogodnień w branży ogrodniczej. Zaliczyć do nich można trawniki z rolki. Jest to rozwiązanie, które cieszy się bardzo dużą popularnością. Trawniki tego typu wyglądają bardzo naturalnie i sprawdzają się praktycznie wszędzie.

Jakie są zalety trawników w rolce i gdzie można je wykorzystywać?

Nie da się ukryć, że trawa z rolki to rozwiązanie bardzo popularne. Powodem popularności tego rozwiązania jest zapewne prostota w układaniu trawnika jak też jego pielęgnacja. Producenci trawy w rolkach są w stanie położyć taki trawnik praktycznie wszędzie w zaledwie parę chwil. Dzięki temu nie trzeba czekać długiego czasu, aż nasiona trawy wzejdą. Trawnik tego typu stosuje się w ogrodach, na działkach czy nawet na terenach miejskich. Wygląda on bardzo naturalnie i okazale. Dużą zaletą trawników na metry jest możliwość położenia ich na nieregularnych powierzchniach. Mowa tutaj np. o terenie ukośnym. W przypadku trawy zwykłej nasiona często bywają wypłukiwane, co w efekcie tworzy brzydkie ubytki. Trawa w rolce stworzona jest tak, aby temu skutecznie zapobiegać.

Co warto wiedzieć na temat pielęgnacji trawy w rolce?

Ogólnie rzecz biorąc pielęgnacja, jakiej wymagają trawniki z rolki nie jest trudna do zrozumienia. Nie potrzeba mieć tutaj rozległej wiedzy ogrodniczej. Najlepiej stosować się do zaleceń producenta odnośnie pielęgnacji. Nie mniej jednak warto wspomnieć o regularnym podlewaniu trawnika. Do tego dochodzi koszenie i nawożenie. Nawóz najlepiej jest dobierać zależnie od pory roku. Do końca sierpnia zazwyczaj używa się nawozów o większej zawartości azotu. Gdy sierpień się kończy, można przerzucić się na nawóz jesienny, który charakteryzuje się mniejszą zawartością azotu.

Leave a Comment