Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze – co warto o nich wiedzieć?

Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze mogą brzmieć dość nierealnie, lecz wcale tak nie jest! Oto, co powinieneś o nich wiedzieć.

Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze – blef czy realne wsparcie?

W Polsce coraz więcej osób jest świadomych zagrożeń, które płyną z zanieczyszczenia powietrza, w szczególności w miesiącach jesienno-zimowych. Oczywiście w tej kwestii najlepiej bez dwóch zdań sprawdza się oczyszczacze powietrza, lecz wiele osób szuka innych alternatyw, stawiając na przykład na rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze. Czy jednak rzeczywiście możemy tutaj mówić o oczyszczaniu powietrza, czy może jest to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy? Cóż, nie można oczywiście powiedzieć, iż rośliny są nam w stanie zastąpić profesjonalne narzędzia, lecz konkretne gatunki niewątpliwie sprawdzają się w tym aspekcie wręcz znakomicie. Warto jednak pamiętać, że rośliny będą pomocne tylko w walce ze wszelkimi zanieczyszczeniami gazowymi, jak na przykład dwutlenek węgla wchodzący w skład fotosyntezy. Jeżeli zaś liczymy na to, że rośliny magicznie zatrzymają inne typy zanieczyszczeń, na przykład pyły zawieszone, lepiej jest wybić sobie ten pomysł z głowy.

Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze – oto najlepsze gatunki!

Co jednak, jeżeli koniecznie chcemy wybrać roślinę, która będzie naszym wsparciem w walce o czyste powietrze w mieszkaniu? Możliwości mamy kilka. Wiele osób wybiera na przykład chamedorę wytworną, choć świetnym wyborem będzie tutaj również klasyczna paprotka. Warto również postawić wybór bluszczu, aglaonemy, gerbery czy chryzantemy. Miejmy jednak na uwadze podczas wyboru kilka czynników, na przykład to, czy będą to rośliny bezpieczne dla zwierząt.

Jak odpowiednio dobrać rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze?

Masz problem w doborze odpowiedniej rośliny oczyszczającej powietrze do twojego domu czy mieszkania? Warto w tym przypadku zasięgnąć opinii specjalistów, którzy bez problemu będą w stanie pokierować cię w dobrą stronę!

Leave a Comment