Stoły i krzesła w otwartej kuchni

Aranżując przestrzeń mieszkania lub domu bardzo często stajemy przed dylematem jak optymalnie rozwiązać rozmieszczenie mebli w otwartej przestrzeni kuchennej. Na co postawić, w jakiej ilości i jak to wszystko poukładać? Otwarta kuchnia daje sporo możliwości, a podstawowym wyposażeniem takiej przestrzeni niezmiennie pozostają stoły i krzesła. To te meble są głównym elementem zarówno dużej kuchni i jadalni oraz przestrzeni kuchennych, które otwarte są na salon.

Otwarta kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale również przestrzeń, w którym je spożywamy, bardzo często w gronie rodziny lub znajomych. Jednocześnie, optymalnie wykorzystując przestrzeń mieszkania lub domu, stołu w kuchni wykorzystujemy również w trakcie towarzyskich spotkań z bliskimi, czy picia porannej kawy. Zakres czynności, które wykonujemy w tej lokalizacji oraz czas, który spędzamy w sercu domu, jakim jest kuchnia, sprawia, że powinniśmy z rozwagą i starannością dobierać określone elementy aranżacji.

Jakie meble wybrać?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, jak dużą przestrzenią dysponujemy oraz w jak licznym gronie zamierzamy spędzać czas w kuchni. W przypadku większych przestrzeń zdecydowanie warto postawić na stoły o większych wymiarach, również opcje rozkładane, które pozwolą na swobodne wykorzystywanie przez sześć lub więcej osób. W przypadku przestrzeni o mniejszych rozmiarach lub mniejszego zapotrzebowania ilościowego, można spokojnie postawić na rozwiązanie czteroosobowe i w ten sposób zaoszczędzić przestrzeń użytkową.

Wybierając krzesła warto zadbać by były one uzupełnieniem stołu i tworzyły jeden, zgrany zestaw pod kątem estetycznym i funkcjonalnym. Pierwszym aspektem powinna być decyzja o tym, czy wybierzemy opcję klasyczną bez podłokietników, czy postawimy na rozwiązanie z nimi. Jeżeli będzie to druga opcja to wybierzmy odpowiednią wysokość, aby krzesła bez problemów wsuwały się pod blat stołu, dzięki czemu zaoszczędzimy przestrzeń w czasie, gdy nie będziemy aktywnie korzystać z tego zestawu mebli. Pod kątem stylistycznym warto wybrać rozwiązanie, które będzie spójne z całą aranżacją, a przede wszystkim funkcjonalne i estetyczne.

Leave a Comment