Sposoby dekorowania balkonów

Ozdabianie balkonu jest bardzo wdzięcznym tematem. Można dokonać go na kilka sposobów, ale zawsze będzie miało się wrażenie, że można wykorzystać dodatkowo jakiś pomysł. Najczęściej stosowanymi dekoracjami balkonowymi są dekoracje roślinne. Kolorowe kwiaty i krzewy szybko odmieniają wygląd nawet najbardziej zaniedbanych balkonów.

O ładnym wyglądzie balkonu świadczy także typ balustrady. Wiadomo, że pod wpływem czynników atmosferycznych tradycyjne, drewniane balkony niszczeją i po pewnym czasie taka balustrada nadaje się już tylko do wymiany. Na dłużej sprawdzi się metalowa balustrada balkonowa, z efektownymi zdobieniami. Efektowną balustradę balkonową można zamówić u specjalisty, ale ciekawym rozwiązaniem będzie także wykorzystanie niepotrzebnych surowców i płaszczyzn. Do recyklingu nadawać się może wszystko, co odznacza się solidnością wykonania i stabilnością techniczną. Kolorowe folie przemysłowe można w nieszablonowy sposób zaaranżować na balkonie, jeśli ma on konstrukcję metalowego stelaża. Folia sporej grubości łatwo daje się modyfikować ręcznymi narzędziami do cięcia.

Pomysłowe ozdoby na balkon

Ich istnienie powinno być uzasadnione upiększeniem naszej codzienności. A codzienność jest bardziej znośna nie tylko dzięki kształtom, ale także dzięki zapachom. Balkonowe lampiony sprawdzą się w sytuacjach, gdy umieścimy je na zewnętrznych parapetach lub zamocujemy w formie wiszącej na ścianie, przy framudze drzwi wejściowych na balkon. Do lampionu, niekoniecznie dużej wielkości, wkładać można świece zapachowe. Spędzanie wieczoru na balkonie, gdzie roztaczają się przyjemne zapachy przy dyskretnym światełku, jest przyjemne i odprężające. Bardzo modne ostatnio stały się tzw. cotton balls, czyli lekkie, świecące kule z bawełnianych nici, które połączone są jak lampki choinkowe. Zazwyczaj działają na baterie dlatego są łatwe do zastosowania na zewnątrz o ile dobrze zabezpieczymy je przed wilgocią. Najpiękniej wyglądają te pastelowe, dające delikatne ciepłe światło. Jest to oczywiście doskonała ozdoba nie tylko na balkon ale również do domu. Modne jest dekorowanie nimi łóżeczek dziecięcych, zwłaszcza tych w kształcie domów. To tanie łóżka, które dzięki odpowiedniej aranżacji mogą zmienić się w prawdziwe królestwo malucha.

Jakie meble na balkon?

Zazwyczaj balkony w blokach są bardzo małe i nie dają dużych możliwości ustawienia mebli. Wówczas możemy zastosować mały, składany blat, który przymocujemy do balustrady i rozłożymy gdy będziemy chcieli wypić kawę na balkonie. Równie dobrym pomysłem będą niewielkie składane taboreciki lub krzesełka. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami większego balkonu, na którym zmieścimy nieco więcej przedmiotów to warto kupić nieduży zestaw mebli ogrodowych składający się ze stolika i dwóch krzeseł. Takie meble są zaimpregnowane odpowiednimi środkami chroniącymi je przed warunkami atmosferycznymi. Jeżeli dołożymy do nich np kolorowe poduszki to uzyskamy bardzo przytulną przestrzeń.

Leave a Comment