Przyjazny klimat przez cały rok

Świat się zmienia, a wraz z nim klimat. Dotyczy to także Polski: od pewnego czasu każdego lata pojawiają się silne upały z temperaturą znacznie przekraczającą 30°C. Zimy przestały być mroźne i śnieżne. Nasze organizmy z trudem dostosowują się do nowych warunków, zwłaszcza do czerwcowych upałów: dzień jest wtedy najdłuższy, toteż powietrze w budynkach nie ma się kiedy schłodzić. Czekamy z utęsknieniem na noc, otwieramy szeroko okna – a zbawienny chłód pojawia się w najlepszym wypadku dopiero nad ranem, na krótko.

Chłodzi, ogrzewa, oczyszcza

W tych warunkach rośnie, co zupełnie zrozumiałe, popyt na klimatyzację. Nie wystarcza już samo ogrzewanie, potrzebne jest także chłodzenie powietrza w miejscach, w których mieszkamy i pracujemy. Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne są, wbrew krążącym gdzieniegdzie opiniom, nie tylko bezpieczne dla użytkownika, ale wręcz zdrowe. Warunkiem jest jednak, by korzystać z nich rozsądnie oraz systematycznie zlecać ich przeglądy oraz czyszczenie filtrów.

Klimatyzacja do domu musi spełniać wysokie wymagania jakościowe. Użytkownicy chcą, by zużywała możliwie jak najmniej prądu, była cicha, trwała i niezawodna. Nie powinna hałasować ani wewnątrz, ani na zewnątrz pomieszczenia – zwłaszcza, gdy jest to klimatyzacja do mieszkania w budynku wielorodzinnym, gdzie mogłaby przeszkadzać sąsiadom.

Klimatyzacja dla warszawiaków

Montaż klimatyzacji w Warszawie zapewnia firma Klimi, która dostarcza i instaluje wszystko, co niezbędne. W jej ofercie jest także serwis klimatyzacji. To bardzo ważne, albowiem urządzenia przetwarzające powietrze, którym oddychają ludzie, muszą być poddawane systematycznym przeglądom i – w razie konieczności – naprawom. Czyszczenie klimatyzacji to procedura, którą należy wykonywać systematycznie, aby urządzenia dostarczały wyłącznie czyste powietrze o optymalnej temperaturze i wilgotności. W razie awarii konieczna jest naprawa klimatyzacji: z urządzeń uszkodzonych nie wolno korzystać, ponieważ może to być niebezpieczne dla zdrowia.

Umiar to zdrowie

Z klimatyzacji należy też korzystać w odpowiedni sposób. Oznacza to na przykład, że różnica między temperaturą powietrza panującą na zewnątrz a temperaturą w pomieszczeniu nie powinna przekraczać podanych norm. Jeśli jest zbyt duża, organizm człowieka ma problem z dostosowaniem się do takich zmian. W klimatyzowanym pomieszczeniu nie powinno się odczuwać ruchu powietrza. Jeśli jest on zbyt silny, występuje ryzyko infekcji.

Planując zakup i instalację klimatyzacji, warto zapoznać się z charakterystyką urządzeń i ich mocą, a następnie obliczyć zużycie energii elektrycznej i wynikające z tego opłaty.

COMMENTS

Leave a Comment