Naturalna, zielona ściana w domu

Piękne dekoracje na ścianach mogą wyglądać naprawdę wyjątkowo, jeśli zastosuje się wysokiej jakości, naturalne materiały, które nie tylko wyglądają rewelacyjnie, ale są bardzo łatwe do zdobycia i samodzielnego zainstalowania. Ozdoby z mchu chrobotka to prawdziwy fenomen, który z roku na rok podbija serca nowych inwestorów. Mech po wysuszeniu nie traci swoich właściwości, jest materiał niewrażliwym na brak wody oraz na zanieczyszczenia. Ma niewielkie wymagania, a odmienia każdą przestrzeń.

Zalety dekoracji z mchu

Mech w stanie naturalnym porasta drzewa oraz poszycie w lesie. Zebrany i wysuszony jest materiałem powszechnie stosowanym we florystyce oraz w aranżacjach wnętrz. Bardzo popularne stały się obrazy, które wykonuje się z mchu chrobotka. Ten naturalny materiał można dowolnie barwić, co znacznie powiększa możliwości jego wykorzystania.

Mech chrobotek reniferowy jest całkowicie niewrażliwy na dużą wilgotność, dlatego można go stosować również w łazienkach. To materiał niezwykle lekki, nie obciąża konstrukcji i jest niezwykle łatwy do położenia. Mech do dekoracji występuje najczęściej w różnych odcieniach zieleni, naturalna stylizacja sprawia, że materiał pięknie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach.

Zastosowanie mchu pochodzącego z certyfikowanych upraw ma korzystny dla zdrowia wpływ. Mech poprawia wilgotność powietrza w pomieszczeniach, a zielony kolor doskonale relaksuje i wprawia w przyjemny nastrój. Po mech sięgają nie tylko miłośnicy naturalnych dekoracji, ale również osoby, które szukają niepowtarzalnej i designerskiej dekoracji do wnętrz minimalistycznych lub skandynawskich.

Zastosowanie mchu w domowych aranżacjach

Mech chrobotek ma wiele zastosowań. Często tworzy się z niego całe, dekoracyjne, zielone ściany. Taka ozdoba wpływa na wizerunek pomieszczenia oraz na samopoczucie osób w nim przebywających. Mech jest niezwykle trwały i odporny na wszelkiego rodzaju czynniki. Niska wilgotność powietrza nie zmienia jego wyglądu, dlatego może być dekoracją w salonie, w sypialni oraz w pokoju dziennym.

Bardzo dobrze prezentują się obrazy stworzone przy użyciu mchu oraz drewna. Te materiały idealnie do siebie pasują, tworząc harmonijną całość. Obraz z mchu chrobotka w drewnianej ramie to prawdziwy klasyk w aranżacjach. Mchu używa się również w miejscach reprezentacyjnych w firmach, można ozdobić nim logo lub stworzyć piękną, dekoracyjną ścianę. Mech chrobotek reniferowy jest powszechnie używany we florystyce. Pasuje do kompozycji kwiatowych oraz stanowi świetny element dekoracyjny w ogrodach stworzonych w szkle.

Leave a Comment