Jak wybrać fotel obrotowy?

Fotel obrotowy to bardzo popularny mebel, który znajduje zastosowanie zarówno w pokoju dziecka, jak i w różnego rodzaju biurach. Spędza się na nim dużą ilość czasu, więc niebagatelne znaczenie ma jakość wykonania, która wpływa na wygodę jego użytkowania. Na co należy zwrócić uwagę przy jego zakupie? Podpowiadamy.

Jak wybrać dobry fotel obrotowy?

Wybierając fotel obrotowy należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami. Mebel musi być dopasowany do naszego wzrostu oraz budowy ciała. Większość foteli umożliwia swobodną regulację wysokości, więc bez trudu dopasujemy go do naszych oczekiwań oraz do wielkości biurka. Warto przed zakupem sprawdzić zakres tej regulacji.

Niebagatelne znaczenie w komforcie ma zastosowane siedzisko. Producenci foteli obrotowych starają się tworzyć je zgodnie z anatomicznymi potrzebami, a więc z lekkimi zaokrągleniami krawędzi oraz z niewielkim wgłębieniem przy oparciu. Aby upewnić się, że konkretny mebel zapewni nam wysoki komfort należy także zwrócić uwagę na to, aby siedzisko nie było zbyt miękkie, ani zbyt sztywne i twarde.

Większość wygodnych foteli obrotowych wyposażona jest w podłokietniki. Jeśli przez dużą część czasu pracujemy tylko w jednej pozycji i nie poruszamy się po pokoju lub po biurze to warto wybrać model wyposażony w takie rozwiązanie. Podłokietniki umiejscowione na poprawnej wysokości zapewniają wygodne oparcie dla naszych przedramion oraz odciążają nadgarstki. Warto wybrać fotel z możliwością regulacji ich wysokości.

Fotel obrotowy – czy istnieje dobra alternatywa?

Jeśli ze względów praktycznych fotel nie jest dla nas najlepszym rozwiązaniem to istnieje jeszcze inna możliwość, które zapewni nam wystarczającą mobilność w pokoju lub w biurze. Ciekawym rozwiązaniem może być taboret obrotowy, który nie ogranicza swobody wykonywania obowiązków, a przy tym oferuje wystarczający poziom komfortu. Jest to stabilny mebel, najczęściej bez oparcia, który pozwala na dużą wygodę pracy zwłaszcza w miejscach o ograniczonej powierzchni.

Leave a Comment