Kontaktrony, czyli niewidzialni ochroniarze domu

We własnym domu, każdy chciałby znaleźć oazę spokoju i czuć się bezpiecznie. W celu zabezpieczenia domu, coraz częściej podejmujemy decyzję o założeniu instalacji alarmowej oraz dodatkowych zabezpieczeniach antywłamaniowych. Szczególnie gdy wyjeżdżamy, chcemy mieć pewność, że nasz dom jest wystarczająco bezpieczny.

Zabezpieczenie okien i drzwi

Myśląc o ochronie swojego domu przed włamywaczami, należy wziąć pod uwagę jego słabe punkty takie jak okna, drzwi, balkon oraz piwnica. Oprócz zabezpieczeń takich jak zaczepy antywłamaniowe, klamki z kluczykiem, czy szyby hartowane warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach. Do takich należą niewielkie, magnetyczne czujniki otwarcia, czyli kontaktrony. Ten mechanizm składa się z dwóch części – magnesu oraz rurki z zatopionymi dwoma stykami. Jakakolwiek próba otwarcia skrzydła od zewnątrz, powoduje przerwanie obwodu i uruchomienie alarmu. Szybko uruchomiony alarm, daje możliwość podjęcia odpowiednich kroków, w celu zniechęcenia włamywacza do dalszych prób wejścia do domu. Ten rodzaj systemu sprawdza się także, gdy dom jest jeszcze na etapie budowy, wówczas klasyczne czujniki mogą zawieźć z powodu pyłu.

Komfortowo i wygodnie

Tradycyjne alarmy nie będą skuteczne, jeśli posiadamy zwierzęta w domu, ponieważ czujniki ruchu będą aktywować alarm. W przypadku kontaktronów, nawet kiedy zwierzę zostanie samo w domu, nie będzie w stanie aktywować alarmu, chyba że będzie miało możliwość samodzielnego otwarcia okna lub drzwi. Dzięki temu będziemy mogli zabezpieczyć wszystkie pomieszczenia, bez obawy o fałszywe alarmy oraz niepożądane uruchomienie alarmu przez zwierzęta.

Dodatkowym atutem jest to, że przy zamkniętym oknie kontaktrony są całkowicie niewidoczne, dlatego nie kolidują z wystrojem wnętrz oraz wprowadzają element zaskoczenia podczas próby włamania. Połączyć kontaktrony z systemem alarmowym możemy na kilka sposobów. Łącząc równolegle otrzymamy informację z konkretnego zagrożonego miejsca. Natomiast łącząc szeregowo otrzymamy sygnał o próbie włamania do określonego pomieszczenia. Istnieje również możliwość połączenia czujników szeregowo w kilku pomieszczeniach. W takim przypadku otrzymamy ogólny sygnał o próbie włamania.

Wybierając system alarmowy do naszego domu musimy przemyśleć, który będzie dla nas najlepszy, a zarazem prosty w użyciu. Wysokiej jakości okna, wyposażone w szybę hartowaną, zaczepy antywłamaniowe, to bez wątpienia skuteczna ochrona, która ochroni przed włamaniem i pozwoli poczuć się w domu komfortowo i bezpiecznie.

Leave a Comment