Jakich mebli nie może zabraknąć w żadnej kuchni?

Meble do kuchni muszą być estetyczne i funkcjonalne. Idealny zestaw szafek, szuflad i blatów zapewnia wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie akcesoriów oraz dużą przestrzeń roboczą do przygotowywania jedzenia, dzięki której codzienne obowiązki staną się przyjemnością. W każdej kuchni powinien znajdować się również stół z wygodnymi krzesłami – to przy nim rodzina spotyka się na wspólne posiłki lub przyjmuje gości. 

Czym charakteryzują się funkcjonalne meble do kuchni?

Najważniejszym elementem mebli do kuchni są pojemne i ułatwiające zagospodarowanie przestrzeni szafki i szuflady, w których przechowywane są sprzęty kuchenne, garnki, talerze, szklanki, sztućce oraz inne akcesoria niezbędne do przygotowywania i spożywania posiłków. Przed zakupem wyposażenia należy wykonać dokładne pomiary pomieszczenia. Standardowa głębokość szafek dolnych wynosi ponad 50-56 cm, a szafek wiszących – około 35 cm. W przypadku nietypowego kształtu pomieszczenia warto zdecydować się na kuchnię na wymiar. W meblach nie może zabraknąć również szuflad: wysokich na sprzęt AGD oraz płytkich do przechowywania sztućców i akcesoriów. Warto wybierać modele, które są wyposażone w lekkie, ułatwiające otwieranie i zamykanie prowadnice.

W każdej kuchni musi też znajdować się wystarczająca powierzchnia robocza. Wybierając blaty do kuchni należy kierować się jakością materiałów, z jakich zostały wykonane. To także najważniejsza cecha stołu kuchennego, który powinien być solidny, łatwy w czyszczeniu i odporny na uszkodzenia. Urządzając kuchnię w pierwszej kolejności należy zdecydować się na niezbędne wyposażenie, a później dokupywać dodatkowe meble, zapewniające większą przestrzeń na przechowywanie lub pełniące funkcję dekoracyjną.

Jak stworzyć idealne meble do kuchni?

Idealna kuchnia jest dostosowana do potrzeb i stylu życia domowników. Niezależnie od metrażu, jej aranżacja powinna być starannie przemyślana. Urządzanie kuchni samodzielnie może okazać się trudne. Lepiej nie ryzykować, że pomieszczenie okaże się niepraktyczne i źle wyposażone. Kuchnię dostosowaną do Twoich potrzeb stworzy dla Ciebie producent mebli na wymiar JM Mebel System. Firma posiada salony w Krakowie, Częstochowie, Gliwicach i Pankach. Producent korzysta z innowacyjnych technologii oraz tworzy oryginalne projekty w 3D.

Leave a Comment