Jak zabezpieczyć łóżko tapicerowane przed plamami?

Łóżko to ważny mebel, który zajmuje istotne miejsce w każdej sypialni. Wykonane z tapicerki bardzo ładnie się prezentuje, w związku z czym stanowi świetny element dekoracyjny pomieszczenia. Należy jednak uważać na zabrudzenia, które mogą być trudne do usunięcia. Dlatego tak istotne okazuje się odpowiednie zabezpieczanie łóżka tapicerowanego przed plamami. W poniższym artykule podpowiadamy, w jaki sposób można ochronić mebel.

Meble tapicerowane wybierane do domu czy mieszkania zapewniają nie tylko maksymalny komfort użytkowania, ale również świetnie się prezentują. Z tych powodów doskonale sprawdzają się we wszystkich wnętrzach, są dobierane zarówno do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Wybierając meble do sypialni, zastanów się nad łóżkiem tapicerowanym. Świetnie się ono sprawdza nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Bardzo ważna jest jednak jego ochrona przed zabrudzeniami. Doradca klienta pracujący w sklepie z łóżkami Meblove24 podpowiada: Na łóżku najczęściej powstają plamy z jedzenie, napojów czy niekiedy nawet kosmetyków. Szczególnie często pojawiają się na meblach, które są używane przez małe dzieci, ale dorosłym również zdarza się pobrudzić tapicerkę. Istnieją sposoby na jej wyczyszczenie, jednak zawsze lepiej zapobiegać plamom niż je usuwać.

Ochrona łóżka tapicerowanego przed zabrudzeniem

Zadbanie o wysoką ochronę łóżka tapicerowanego przed zabrudzeniem pozwoli przez długi czas cieszyć się jego świetnym stanem. Najlepsze zabezpieczenie w tym przypadku stanowi narzuta. Można ją zastąpić oczywiście także kocem. Nakrywanie mebla na dzień ochroni go przed różnym brudem. Jest to szczególnie ważne, jeśli korzystasz z łóżka tapicerowanego w ciągu dnia np. podczas odpoczywania, czytania książki czy oglądania filmu. Wystarczy wyposażyć się w dowolną narzutę, pamiętaj jednak, aby jej rozmiar pasował do łóżka – powinien być nawet większy, aby pokrycie dokładnie zasłoniło wszystkie elementy mebla. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko jego zabrudzenia.

Co w razie powstania plamy na tapicerce łóżka?

Ochrona łóżka nie zawsze okazuje się wystarczająca. Jeżeli pomimo zabezpieczenia na tapicerce powstały plamy, powinnaś wiedzieć, w jaki sposób można je usunąć. Oczywiście możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy, zatrudniając firmę, zajmującą się takim czyszczeniem, ale nie zawsze jest to konieczne. Niekiedy wystarczy zastosowanie domowych metod, aby odzyskać ładny wygląd łóżka. Do usuwania plam z kawy, herbaty czy wina świetnie sprawdza się roztwór kwasku cytrynowego. Natomiast tłuste zanieczyszczenia można usuwać za pomocą mąki ziemniaczanej bądź talku. Dbając o czystość łóżka tapicerowanego, nie zapominaj również o regularnym odkurzaniu. Jest ono bardzo istotne, ponieważ umożliwia pozbycie się wszelkich okruszków oraz kurzu. Dzięki temu eliminujesz ryzyko rozprzestrzeniania się roztoczy, tym samym dbając o swoje zdrowie.

Leave a Comment