Na czym polega ciepły montaż okien?

Wybór okien, które są szczelne, wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów i doskonałej jakości szkła, niestety nie gwarantuje sam w sobie funkcjonalności i utrzymywania ciepła w domu. Kluczowy jest ich właściwy montaż, możliwy do wykonania na różne sposoby. Jednym z nich, który pozwala na najniższe straty ciepła i skuteczność przez lata, jest tzw. ciepły montaż. Na czym polega to rozwiązanie?

Ciepły montaż a tradycyjny – różnice

Obecnie coraz większym powodzeniem cieszą się okna energooszczędne. Jednak by mogły spełniać swoją funkcję, muszą być montowane w odpowiedni sposób. Najczęściej stosowana dotąd metoda, na tzw. pianę, powodowała, że w konstrukcji pojawiały się mostki termiczne, powodujące straty ciepła. Ciepły montaż zabezpiecza przed tego typu stratami i pozwala w pełni cieszyć się właściwą temperaturą w pomieszczeniach, obniżyć koszty ogrzewania i w pełni korzystać z nowoczesnych rozwiązań stosowanych w oknach.

Najwyższej jakości okna i drzwi proponuje przedsiębiorstwo remontowo-montażowe Mont-Plast. To firma budowlana oferująca różne rodzaje okien i drzwi oraz dedykowane im akcesoria wraz z profesjonalnym montażem, oraz doradztwem. Przedsiębiorstwo cieszy się niesłabnącą popularnością i szerokim gronem zadowolonych Klientów.

Ciepły montaż okien – na czym polega?

Ciepły montaż okien określa się niekiedy metodą warstwową. Ma to związek z trzema różnymi sposobami izolacji stosowanymi podczas osadzania okien w murze. Podstawą jest pianka, jednak oprócz niej ciepły montaż wykorzystuje również dwa rodzaje taśm. Jest to taśma paroprzepuszczalna oraz paroszczelna, czyli paroizolacyjna. Tego typu zabezpieczenie stanowi właściwą konstrukcję oraz osadzenie okna, dzięki któremu pomieszczenie zyskuje pełną ochronę przed możliwymi stratami ciepła. Metoda ta jest odpowiednia zarówno, gdy wykonywany jest montaż okien PCV, jak i drewnianych.

Zalety ciepłego montażu okien

Ochrona przed stratami ciepła powoduje, że w pomieszczeniach jest cieplej, zatem realnie zaoszczędzić można na kosztach związanych z ogrzewaniem. Stosowane w tej technice taśmy tworzą zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi. Dlatego ciepły montaż to ochrona również przed pleśnią i wilgocią.

Stosując ten sposób osadzania okien, należy liczyć się z wyższymi kosztami instalacji zarówno wykonania samej usługi, jak i konieczności zakupu dodatkowych taśm. Jednak w ogólnym rozrachunku inwestycja bardzo szybko się zwraca i pozwala zaoszczędzić znaczne kwoty oraz cieszyć się ciepłym, przytulnym wnętrzem.

Leave a Comment