Wybieramy stół do salonu. Przemyślany rozmiar i kształt

Aranżacja salonu to nie tak łatwa sprawa, jak mogłoby się wydawać. Zakupu mebli dokonujemy bowiem zazwyczaj raz na kilka lat, warto więc dobrze przemyśleć swoje decyzje. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia salonu, poza meblami wypoczynkowymi oczywiście, jest stół. Jak wybrać stół do salonu? Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego kształtu i rozmiaru mebla? Podpowiadamy!

Trudno byłoby wyobrazić sobie salon, kuchnię lub jadalnię, których centralnego punktu nie stanowiłby solidny i stabilny, piękny stół. To właśnie wokół niego gromadzi się nasza rodzina przy wspólnych posiłkach. Stół stanowi także nieodłączny element wyposażenia salonu i jadalni, podczas różnego rodzaju imprez i uroczystości rodzinnych – to przy nim bowiem podejmujemy swoich gości. Czym kierować się przy wyborze stołu do salonu?

Jakość materiałów i staranność wykonania – gwarancją solidności i trwałości

Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie mebli (tak – niezależnie od tego, czy są to meble wypoczynkowe, szafa, biurko, czy właśnie rzeczony stół), jest jakość materiałów zastosowanych do ich produkcji. Wyłącznie najwyższej jakości surowce, takie jak drewno dębowe, zagwarantują nam trwałość, komfort użytkowania i solidność na wiele lat.

Nie bez znaczenia jest także staranność i precyzja wykonania – stół drewniany wykonany z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół, posłuży nam bezawaryjnie przez wiele lat, zapewniając komfort użytkowania na najwyższym poziomie.

Wysokiej jakości, solidne i trwałe meble z drewna litego bukowego, brzozowego i dębowego (w tym także stoły do salonu i jadalni), oferuje Producent mebli drewnianych Meble K&D.

Jaki rozmiar i kształt stołu do salonu wybrać?

Wybierając kształt i rozmiar stołu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość dostępnego w salonie miejsca, które możemy przeznaczyć na stół i komplet krzeseł. Rozmiar stołu zależeć będzie także od tego, ile osób liczy nasza rodzina, oraz od tego, jak często podejmujemy gości. Jeśli nasz dom często odwiedza rodzina i znajomi, warto postawić na stół, wokół którego ułożymy kilkanaście krzeseł. Jeśli zaś posiłki spożywamy głównie w gronie najbliższych, wtedy wystarczy niewielki stół, liczący 4, 6 lub 10 miejsc.

Kształt stołu warto wybrać w oparciu o swoje preferencje, a także o styl, w jakim zaaranżowano wnętrze. Wśród najbardziej uniwersalnych rozwiązań, wymienić warto stoły w kształcie prostokąta, choć sporą popularnością cieszą się także stoły owalne i okrągłe. Ważne jednak, by stół nie tylko doskonale wyglądał, ale był też trwały i praktyczny.

Leave a Comment