Jak zaaranżować małą kuchnię w bloku?

Mieszkasz w bloku? Zastanawiasz się, jak urządzić małą kuchnię? Na szczęście istnieje wiele sposobów na zmaksymalizowanie przestrzeni. Niezależnie od tego, czy remontujesz wnętrze, czy zaczynasz od zera, przyjrzyj się naszym propozycjom!

Wybierz odpowiedni układ mebli

Obecnie dużą popularnością cieszą się otwarte kuchnie z wyspami. Jeśli jednak dysponujesz ograniczoną przestrzenią, ustaw meble na jednej ścianie. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca na stół jadalny. Zmaksymalizuj przestrzeń, zabudowując ścianę szafkami od sufitu do podłogi.

Być może nie masz miejsca na rozbudowę lub dodanie pełnej wyspy. Wybierz wielofunkcyjny stół, przy którym nie tylko będzie się jadać, lecz także przyrządzać posiłki. Co ciekawe, nawet wąska konsola może służyć jako miejsce na akcesoria i składniki przydatne podczas gotowania.

Projekty jednościenne są popularne w małych mieszkaniach i domach. Jak sama nazwa wskazuje, wszystkie sprzęty i szafki biegną wzdłuż jednej ściany, optycznie powiększając kuchnię. Pamiętaj jednak, by starannie zaplanować całe wyposażenie. Zlew, kuchenka i lodówka mogą zająć dużo miejsca.

Postaw na minimalizm

Urządzając niewielkie pomieszczenie, kieruj się zasadą: mniej znaczy więcej. Kluczem jest tutaj zachowanie prostoty. Jeśli zdecydujesz się na minimalizm i zadbasz o porządek, możesz się cieszyć czystą, relaksującą przestrzenią. Wybierz jasne kolory, ostre linie, proste formy geometryczne i podstawowe akcesoria. Zadbaj, by do wnętrza wpadało jak najwięcej światła słonecznego. W ten sposób optycznie powiększysz i rozjaśnisz pomieszczenie.

mala kuchnia

Szafki podtynkowe

Coraz większą popularnością cieszą się szafki podtynkowe. Podkreślają elegancki i praktyczny charakter wnętrza. Producenci dają nam możliwość ukrycia lub zakamuflowania niektórych mebli kuchennych. Proponują szafki z przesuwnymi drzwiami, które pozwalają zaoszczędzić więcej miejsca.

Rośnie również zapotrzebowanie na nowoczesne, wielofunkcyjne i elastyczne kuchnie na wymiar. Możesz je idealnie dopasować do swoich potrzeb. Podobnie jak w przypadku modułowej konfiguracji sof, producenci używają pojedynczych bloków i blatów roboczych w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu możesz spersonalizować swoją przestrzeń.

Wygodne przechowywanie

Jeżeli masz małą kuchnię, powinieneś mądrze ją rozplanować. Z pomocą przychodzą tutaj wbudowane szafki, które pozwalają maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń. Jeśli to możliwe, sięgnij po wielofunkcyjne meble. Przymocuj półki po wewnętrznej stronie drzwi szafek. Możesz na nich trzymać przyprawy lub pokrywki.

Elegancka i modna kuchnia

Spraw, by kuchnia stała się stylowa i funkcjonalna. Zainwestuj w eleganckie naczynia, przybory kuchenne i urządzenia, by umieścić je w widocznym miejscu. Włóż noże do pojemnika lub postaw je na magnetycznej listwie ściennej. Poszukaj pasującego zestawu misek ze stali nierdzewnej lub ceramiki, a następnie ułóż je jedna na drugiej. Wyglądają niezwykle atrakcyjnie, gdy stoją na otwartej półce. Zastanawiasz się, skąd możesz czerpać inspiracje? Przejrzyj zdjęcia na Instagramie, Facebooku i blogach wnętrzarskich.

Porady opracowane we współpracy z firmą IZIkuchnie – izikuchnie.pl.

Leave a Comment