Zimowe klimaty w Twoim domu – czas na nowe dekoracje!

Zima może nie jest ulubioną porą roku, szczególnie jeżeli mamy wyjść na zewnątrz, ale trzeba przyznać, że będąc w domu i obserwując piękne połacie śniegu czy płatki opadające i kołysane delikatnym wiatrem widok zyskuje nieco poetyckiego uroku. Dlatego też mamy dla Was ciekawy pomysł na dekoracje, a dokładnie dekorację inspirowaną zimowym klimatem. Czy was też skusi ich piękno?

Hand made, czyli dekoracje dla każdego laika

Mówi się, że aby przygotować dekoracje świąteczne trzeba mieć talent bądź choć krztę talentu i zdolności plastycznych, ale naszym zdaniem to nieprawda, gdyż jesteśmy świetnym przykładem, że będąc beztalenciem plastycznym można wykonać ciekawe dekoracje. Ale ich sekret tkwi w tym, że naprawdę nie można ich spartaczyć. Otóż na samym początku potrzebujemy kawałek drewna bądź deski drewnianej, którą starannie oczyszczamy przy użyciu papieru ściernego. W następnym kroku malujemy ją brokatem w kleju, a zasadniczo próbujemy nim tworzyć liście, tutaj koniecznie użyjcie brokatu w kolorze srebrnym. Gdy i ten etap mamy za sobą i nasze dzieło wyschło, deskę umieszczamy w docelowym miejscu np. na kominku i wtedy przyklejamy do niej sztuczne płatki śniegu, które powinny być dłuższe od deski i swobodnie opadać. Jeżeli macie choinkę to koniecznie przyklejcie jeszcze kilka bardzo małych gałązek, które będą pięknie pachnieć i rzeczywiście tworzyć jeszcze więcej przyjemnego klimatu.

Ramki do zdjęć w nowej odsłonie – styl i ponadczasowy charakter, ale i duża funkcjonalność

Bądźmy szczerzy, w żadnym domu nie może zabraknąć ramek do zdjęć, ale tym razem zamiast trzymania w nich fotografii, polecamy Wam włożenie do nich pocztówek ze świątecznym motywem. Dodatkowo ramki możecie ozdobić kawałkami silikonowego sztucznego śniegu. Rzeczywiście estetyką przypomina on ten prawdziwy, ale jest miękki niczym wata. Możecie umieścić sztuczny śnieg także wokół stojących ramek. Trzeba przyznać, że i ta dekoracja, choć bardzo prosta, jest wyjątkowo stylowa. Problem pojawia się wtedy, gdy akurat ramek nie posiadacie, ale świetne modele i to za niewielkie pieniądze możecie znaleźć na stronie sklepzramami.pl. Dodatkowo po świętach wystarczy tylko usunąć pocztówki i sztuczny śnieg i zyskacie ponadczasową dekorację.

Małe zmiany duży efekt – jak je uzyskać i to szybko?

Nie będziemy ukrywać, że dekoracje zimowe są ściśle związane ze świętami, ale mają także w sobie odrobinę przaśności, szczególnie jeżeli wybierze się ich za dużo. Zatem umiar jest wskazany, ale jednocześnie od czasu do czasu każdy z nas ma ochotę na odrobinę przepychu, dlatego też w chłodne dni, siedząc w ciepłym domu można pozwolić sobie na zmianę poszewek z motywem skandynawskim na te z motywem świątecznym, a nawet można wybrać te z motywem Mikołaja. Do tego warto też wymienić pościel na taką z wzorem zimowym, czyli przedstawiającą góry pokryte śniegiem czy nawet bałwanki – tak wiemy to ciśnie kiczem, ale raz w roku…warto sobie na niego pozwolić. Ale czas dodać wnętrzu także odrobiny elegancji, dlatego też czas najwyższy na wymianę zasłon na długie, z grubego materiału w kolorze stali, bądź jasnej szarości. A jeżeli lubicie estetykę glamour, to warto wybrać te w kolorze białym, które dodatkowo możecie ozdobić srebrnymi kulami dekoracyjnymi. Efekt wow gwarantowany.

A teraz czas na nastrój…

Warto też we wnętrzu stworzyć odpowiedni nastrój, który powinien wprowadzać ciepło oraz harmonię, ale i zapach. Dlatego polecamy Wam ozdobienie domu zapachowymi świecami. Tutaj można wybrać świece o zapachu szarlotki z cynamonem, ale i piernika. Do tego w miskach w kształcie płatka śniegu powinny znajdować się ciasteczka, które możecie zajadać całą rodziną siedząc przy kominku i śmiejąc się, a także popijając gorącą czekoladę. Na samym końcu warto też pomyśleć o ozdobieniu mebli czy ścian przy pomocy cotton balls, które rzeczywiście wprowadzą bardzo przyjemny klimat, szczególnie gdy będą delikatnie oświetlać mrok.

Każde wnętrze może zyskać zimowy klimat, który rzeczywiście ma w sobie wyjątkowy urok. Tak naprawdę nie musicie kupować nawet wielu dekoracji, a jeżeli już kupicie to na pewno nie wydacie dużo, zatem więcej pieniędzy pozostanie Wam na zakup prezentów świątecznych.

Leave a Comment