Jak wybrać sofę dla dziecka?

Każdy rodzic doskonale wie, że urządzanie dziecięcego pokoju to naprawdę duże wyzwanie. Trzeba kupić nie tylko odpowiednie biurko, fotel czy też szafy na ubrania, lecz przede wszystkim właściwą sofę do spania. Niestety mało który rodzic wie, czym się taka sofa powinna charakteryzować, aby nie tylko była atrakcyjna wizualnie dla dziecka, lecz przede wszystkim zapewniała wygodny i zdrowy sen. Jak to więc wygląda w szczegółach, czyli czym powinna się charakteryzować sofa dla dziecka?

Jak duża powinna być sofa dla dziecka?

Podstawową sprawą, o której trzeba wiedzieć gdy wybiera się sofę dla dziecka, to jaki powinien być jej rozmiar. Jak bowiem wiadomo, z reguły dziecięce pokoje są nieco mniejsze niż sypialnie dorosłych. Oznacza to, że miejsca na sofę jest zwyczajnie mało. Z drugiej jednak strony pamiętać także trzeba o tym, że sofa nie może być zbyt mała, ponieważ dziecko bardzo szybko będzie rosnąć, więc jeśli nie chce się wymieniać szybko kupionego modelu na nowy i większy, lepiej zainwestować od razu w nieco większy rozmiar.

Jakie powinno być wypełnienie sofy?

Kolejną niezwykle istotną z puntu widzenia wygody dziecka sprawą jest to, jakie zostanie w danej sofie zastosowane wypełnienie. Co zatem można dostać na rynku?

Zdecydowanie najczęściej spotykanym rozwiązaniem są sprężyny faliste, które pozwalają uzyskać bardzo przyjemny, równomierny rozkład ugięcia się powierzchni kanapy. Są one oczywiście trwałe oraz wykazują się wysoką stabilnością.

Znacznie lepszym jednak rozwiązaniem stosowanym w droższych modelach są sprężyny bonellowe. Dzięki temu, że umieszczone są one w specjalnie zaprojektowanej rynience, która dodatkowo wypełniona jest gąbką, dają naprawdę rewelacyjny stopień sprężystości, co oczywiście przekłada się na niespotykaną w innych modelach wygodę.

Materiał obicia

Podczas wybierania sofy dla dziecka nie można również zapominać o tym, że musi być ona wykonana z określonego rodzaju materiału. Nie tylko musi być odpowiednio estetyczna dla dziecka, lecz przede wszystkim musi się charakteryzować wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Dzieci jak bowiem wiadomo, znacznie szybciej niszczą tego typu meble, ponieważ używają ich nie tylko do spania, lecz także do zabawy.

Strona praktyczna

Z racji tego, że sofa w pokoju dziecka zwykle jest dominującym w pomieszczeniu meblem, warto zadbać o to, aby charakteryzowała się także pewnymi zaletami od strony praktycznej. Poleca się np. aby można w niej było schować pościel, a także, aby obecna w niej była dodatkowa przestrzeń np. na dziecięce zabawki. Pozwoli to uzyskać nieco więcej przestrzeni w dziecięcym pokoju.

Leave a Comment