Dlaczego warto wybrać zasłony flex?

Myślisz o eleganckich i łatwych w obsłudze zasłonach do swojego domu? Wybierz zasłony flex! Co to jest? Sprawdź najważniejsze informacje o fleksach razem z nami!

Czym są zasłony flex?

Pod pojęciem zasłon flex czy fleks znajduje się rodzaj specjalnego systemu szycia zasłon, które wyposażone są w haczyki oraz taśmę usztywniającą dla ich równomiernego zmarszczenia. Taki rodzaj marszczenia zasłon określany jest także jako zakładka flamandzka.

Najczęściej zasłony flex – https://lnianyzaulek.com/production/pl/kolekcja/605-Zaslony-FLEX można zobaczyć w krajach jak Holandia czy Dania, ale również są one spotykane dzisiaj w innych lokalizacjach, w tym również w Polsce. Początkowo były używane w obiektach noclegowych – hotelach, pensjonatach czy apartamentach, lecz obecnie można zobaczyć je także w domach i mieszkaniach.

Zasłony flex – jak działają?

Aby wykonać zasłony w systemie flex, konieczne jest zastosowanie specjalnej taśmy maszczącej, plastikowych haczyków oraz dodatkowo dedykowanego karnisza, na przykład drążkowo-szynowego, drążkowego z kółkami i przejściówkami czy też szyny sufitowej.

System flex powoduje, że tkanina jest specjalnie marszczona, dzięki czemu ma ona atrakcyjny wygląd bez konieczności jej ręcznego zmarszczenia. Wtedy wystarczy tylko powiesić gotową tkaninę na karniszu albo na szynie, aby od razu uzyskać atrakcyjny efekt.

Zatem zasłony flex pozwalają od razu nadać oknom elegancki wygląd, co powoduje, że świetnie sprawdzają się one tam, gdzie nie ma czasu na wykonanie dekoracyjnych marszczeń ręcznie. Stąd też chętnie są one zakładane w obiektach noclegowych. Oczywiście, mogą by też użyte w pomieszczeniach mieszkalnych, na przykład w salonie, sypialni czy kuchni.

Jak zamówić zasłony flex?

Coraz więcej zakładów zajmujących się szyciem zasłon wykonuje je obecnie w systemie flex. Można zatem zamówić je bez problemów także w Polsce, by nadać swoim oknom gustowny wygląd we flamandzkim stylu.

Zasłony flex można zamawiać w punktach działających stacjonarnie – można znaleźć ich adresy online. Także można zakupić je w sklepach internetowych, które zajmują się szyciem zasłon na zamówienie.

Żeby zamówić zasłony w systemie flex, konieczne jest podanie najważniejszych parametrów, czyli wysokości i szerokości zasłon, oczekiwanego typu marszczenia, na przykład 160% czy 200%.

Można także od razu zdecydować się na zamówienie zasłon w określonym wariancie tkaniny dostępnym w zakładzie lub też dostarczyć ją we własnym zakresie. Najczęściej do szyci zasłon stosowane są tkaniny grubsze, zaciemniające, lecz mogą mieć one także inną strukturę, na przykład lekkiego woalu czy lnu.

Leave a Comment