Inteligentne drzwi odpowiednim zabezpieczeniem domu

Początkowo obarczano tą odpowiedzialnością wartowników, później decydowano się na budowanie murów obronnych, a obecnie w realizacji tego celu bardzo pomocne okazują się nowoczesne technologie w tym także inteligentne drzwi oraz inteligentny zamek do drzwi.

Inteligentne drzwi – zwiększenie bezpieczeństwa domowników

Istnieje klika powodów, dla których warto zdecydować się na użytkowanie inteligentnych drzwi wraz z odpowiednimi systemami zabezpieczeń znacząco zwiększających bezpieczeństwo domowników. Należy do nich zaliczyć inteligentny zamek do drzwi. Do niewątpliwych zalet jego posiadania i korzystania z niego należy zaliczyć możliwość ustawienia go w taki sposób, by automatycznie zamknął się po ustalonym czasie. Dzięki temu domownicy nie muszą stresować się tym czy zamknęli drzwi wejściowe do domu lub mieszkania czy też zapomnieli tego zrobić. Inteligentne drzwi pozwalają również na zdalne sterowanie otwieraniem i zamykaniem zamka. Do tego celu wykorzystuje się specjalną aplikację zainstalowaną na smartfonie, która wysyła polecenia do wbudowanego w zamek inteligentnych drzwi routera wi-fi. Wiele osób obawia się także, że posiadanie tradycyjnych kluczy do zamka i ich zgubienie może wiązać się z tym, że w pewien sposób sami ułatwiamy zadanie złodziejowi, który może za ich pomocą, bezproblemowo dostać się do wnętrza naszej posiadłości. Posiadanie inteligentnych drzwi jest o tyle korzystne, że nie trzeba posiadać do nich tradycyjnego klucza – drzwi otwierane są za pomocą specjalnego kodu, smartfona, odcisku biometrycznego lub w inny sposób. Oczywiście posiadanie inteligentnych drzwi nie wklucza użytkowania tradycyjnego klucza, ale jest dodatkową (i często bardzo małą użytkowaną) metodą ich otwierania.

Inteligentne drzwi wraz z montażem możesz zamówić na stronie internetowej https://www.smartdoor.pl/

Bezpieczeństwo gdy przebywamy poza domem

Czy inteligentne drzwi mogą stanowić także zabezpieczenie domowników w sytuacji, gdy nie przebywają oni w domu? Oczywiście że tak. Poza możliwością zdalnego zamknięcia drzwi w sytuacji gdy nie jesteśmy pewni czy aby na pewno je zamknęliśmy wychodząc z domu – dostarczają także innych korzyści. Jakich? Otóż inteligentne drzwi wraz z inteligentnym zamkiem mogą pozwolić nam na udzielenie dostępu do wejścia do domu lub mieszkania osobom nie posiadającym klucza – wystarczy, że użyją oni specjalnej aplikacji (właściciel musi udzielić stosownego dostępu) lub będą znali kod dostępu. Wówczas bliscy lub znajomi mogą od czasu do czasu sprawdzić czy w naszym domu nie dzieje się nic niepożądanego i odpowiednio szybko zareagować na wszelkie zagrożenia.

Leave a Comment