Co jaki czas powinno się wykonywać ozonowanie klimatyzacji? Odpowiadamy!

Nie od dzisiaj znane są zalety ozonu, który można wykorzystywać między innymi do dezynfekcji i dezodoryzacji. Zabieg ozonowania wykazuje wysoką skuteczność i jest w zasadzie uniwersalny. Możliwa jest zarówno dezynfekcja mieszkania, jak i ozonowanie klimatyzacji, wody i powierzchni. Dzisiaj zajmiemy się przede wszystkim czyszczeniem klimatyzacji samochodowej.

Czym jest i jak przeprowadza się ozonowanie?

Warto pokrótce wyjaśnić, czym tak właściwie jest ozonowanie. Chodzi o aplikację ozonu, w celu wykorzystania jego właściwości biobójczych. Cząsteczki ozonu szybko wchodzą w reakcje z innymi cząsteczkami wiszącymi w powietrzu lub leżącymi na powierzchniach. W efekcie dochodzi do neutralizacji zagrożenia.

Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się urządzenie do ozonowania pomieszczenia, wody lub klimatyzacji. Sprzęt taki można kupić w wielu sklepach. Polecamy jednak zlecić ozonowanie klimatyzacji i pomieszczeń specjalistom, takim jak firma Stander.

Dysponują oni zaawansowanym sprzętem, co gwarantuje najwyższą skuteczność zabiegu oraz komfort po jego zakończeniu. Tanie urządzenia do użytku własnego często produkują wielotlenki azotu, które niszczą elektronikę oraz odpowiadają za nieprzyjemny zapach. Natomiast fachowy sprzęt nie generuje tego typu substancji. Zatem wyczuwalna jest jedynie naturalna woń ozonu. Jaki jest zapach ozonu po ozonowaniu? Większość osób twierdzi, że przypomina zapach pojawiający się w powietrzu po burzy.

Ozonowanie klimatyzacji — po co i jak często?

Wiele osób zastanawia się, jak ozonować mieszkanie, czy też ile kosztuje ozonowanie pokoju. Świadomość dotycząca konieczności dezynfekowania w ten sposób pomieszczeń jest w społeczeństwie całkiem spora. Warto jednak pamiętać również o ozonowaniu klimatyzacji w samochodzie i w domu. Ze względu na panującą w klimatyzacji wilgoć, pojawiają się w niej grzyby, bakterie, wirusy i inne drobnoustroje. Podczas użytkowania klimatyzacji przedostają się one do powietrza, którym oddychają użytkownicy samochodu lub mieszkania. Jak często należy dezynfekować klimatyzację?

Specjaliści są zgodni, że wskazane jest regularne ozonowanie klimatyzacji. Najlepiej robić to co trzy miesiące. Natomiast coroczne ozonowanie to w zasadzie konieczność. Ozonowanie ma na celu uniknięcie problemów zdrowotnych związanych z unoszącymi się w powietrzu drobnoustrojami. Ponadto w powietrzu będzie się unosił przyjemny zapach ozonu po ozonowaniu.

Ile kosztuje ozonowanie pokoju i  klimatyzacji?

Trudno powiedzieć dokładnie, ile kosztuje ozonowanie pokoju, mieszkania czy klimatyzacji. Wszystko zależy od konkretnej firmy oraz tego, jakiego urządzenia do ozonowania pomieszczenia czy też klimatyzacji używa. Generalnie jednak ozonowanie całego mieszkania zwykle nie przekracza 400-500 zł. Często jest to nawet usługa zdecydowanie tańsza. Natomiast ozonowanie klimatyzacji jest dostępne w cenie poniżej 100 zł. Tym samym ceny nie są wygórowane, a procedura trwa krótko, dlatego warto zdecydować się na ozonowanie.

Leave a Comment