Czym są szafy cargo i jakie mają zalety?

Jeśli jesteś na etapie projektowania swojej kuchni czy spiżarni albo szykujesz się do remontu, koniecznie poznaj szafy cargo. Te nowoczesne systemy meblowe to prawdziwy hit wśród elementów wyposażenia. Są bardzo praktyczne i pozwalają na wygodne i przemyślane zagospodarowanie swojej przestrzeni. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej o szafach cargo, poznać ich rodzaje oraz zalety.

Szafy cargo – co to takiego?

Szafy cargo z zewnątrz wyglądając jak standardowy mebel. Różnica między nimi jest widoczna, po otwarciu szafy. Wewnątrz Cargo znajdują się kosze (najczęściej metalowe), które służą do przechowywania rzeczy. Montowane są jeden pod drugim, w odstępach, które umożliwiają przechowywanie również wysokich produktów czy rzeczy. Ilość koszy jest uzależniona od wymiarów szafy.  Znajduje się ona na specjalnej wyciąganej prowadnicy, a całość przymocowana jest do frontu mebla. Dzięki temu w momencie otwarcia szafy wysuwają się wszystkie półki i mamy swobodny dostęp do wszystkiego, co się w niej znajduje.

Rodzaje szaf cargo

Szafy cargo najczęściej występują w wariancie wysokim i mogą pomieścić naprawdę duży rzeczy. Najczęściej znajdują zastosowanie w kuchni lub spiżarni. Możesz w niej przechowywać akcesoria kuchenne, jedzenie czy picie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać je w sypialni czy garderobie dla lepszej organizacji swoich ubrań, akcesoriów czy nawet butów. Wysokie szafy cargo, które znajdziesz np. w ofercie marki Wireli, dzięki przemyślanym wymiarom sprawdzają się nawet w małych pomieszczeniach. Wśród tego typu mebli znajdziemy także niskie szafy cargo, czyli konstrukcje podblatowe. Zajmują jeszcze mniej miejsca, ale jednocześnie są bardzo pojemne i funkcjonalne.

Jakie zalety mają szafy cargo?

Zaletą szaf cargo jest przede wszystkim ich funkcjonalność. Umożliwiają one wygodne przechowywanie różnych przedmiotów czy pożywienia, a tym samym lepszą organizację swojej przestrzeni. Masz swobodny dostęp do wszystkiego, co znajduje się w jej wnętrzu, bez grzebania i przesuwania mnóstwa rzeczy, żeby znaleźć to, czego szukasz. Wysokie szafy cargo i kosze podblatowe zapewniają lepszą ergonomię w kuchni, spiżarni czy garderobie. Nawet przy dużym obciążeniu, kosze łatwo się wysuwają, a fronty szafek nie trzaskają przy ich zamykaniu.

Leave a Comment