Akcesoria przydatne do czyszczenia basenu ogrodowego 

Montaż basenu ogrodowego to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Warto w niego zainwestować, aby móc schłodzić się w upalny dzień, a także stworzyć miejsce zabaw dla najmłodszych. Jednak aby można było się w nim bezpiecznie kąpać, trzeba zadbać o czystość tego miejsca. Jakie akcesoria są przydatne do czyszczenia basenu ogrodowego?

Jakie środki najlepiej się sprawdzą do czyszczenia basenu? 

Utrzymanie przydomowego basenu w czystości nie jest trudne. Należy jednak pamiętać o regularności oraz zaopatrzyć się w odpowiednie środki. Warto zabezpieczyć zbiornik przed glonami i bakteriami, a także dezynfekować wodę. Dzięki temu rodzina będzie mogła się bezpiecznie relaksować w ogrodzie. Jeżeli chodzi o akcesoria do czyszczenia basenu, które mogą się przydać, to warto zaopatrzyć się między innymi w tabletki tlenowego bez chloru.

Świetnie się sprawdzą jako alternatywa dla uzdatniania chlorowego, ponieważ skutecznie niszczą i zapobiegają ponownemu powstawaniu glonów. Oprócz tego zwalczają też bakterie, wirusy oraz grzyby znajdujące się w wodzie. Co ważne, są bezpieczne również dla alergików. Nie podrażniają oczu ani skóry. Należy je stosować razem z preparatem Glon Stop, który również nie zawiera chloru i jest aktywatorem tabletek tlenowych. To uniwersalny produkt, który nadaje się do stosowania w instalacjach filtracyjnych. Jeśli chodzi o omawiane środki, to dobrym wyborem będą specyfiki marki Marina oraz Miralux.

Jakie inne preparaty przydadzą się do czyszczenia basenu ogrodowego? 

W sklepach z chemią do ogrodu można znaleźć naprawdę dużo różnych środków do czyszczenia zbiorników wodnych. O to, w jakie jeszcze warto zainwestować, zapytaliśmy specjalistę z internetowego sklepu z basenami ogrodowymi Arsen, który wyjaśnił:

– Dobór odpowiednich akcesoriów i środków do czyszczenia basenu w ogrodzie powinien być uzależniony od tego, na co dokładnie jest narażony zbiornik. Do uniwersalnych produktów możemy zaliczyć na przykład środek flokujący, który jest przeznaczony do wytrącania zmętnień powstających w wodzie w basenie kąpielowym, który nadaje się do stosowania ze wszystkimi typami filtracji. Oprócz tego można się również zaopatrzyć w granulat Chemochlor. Jest to produkt przeznaczony do dezynfekcji wody basenowej, który zawiera około 56 procent chloru i szybko się rozpuszcza. Jest prosty w użyciu, ponieważ wystarczy zaaplikować odpowiednią ilość granulatu wieczorem wzdłuż krawędzi basenu do wody albo wlać wcześniej przygotowany w plastikowym pojemniku roztwór. 

Leave a Comment