Artykuły spożywcze – odpowiednie przechowywanie

Należyty sposób przechowywania produktów spożywczych ma duże znaczenie. To kwestia głównie zabezpieczenia przed wilgocią, by nasz asortyment nie psuł się zbyt szybko. Do tego gwarancja, że aromatyczne produkty nie będą przenikały się zapachami, ostatecznie zmieniając swoje walory. Mamy do wyboru sporo artykułów, które idealnie nadają się do przechowywania i to im dziś się przyglądamy.

Pojemniki do kuchni

W każdej kuchni zmagamy się z rozsypującymi się przyprawami czy mąką. Niekiedy pęknie torebka z ryżem, cukrem, a co gorsza z solą. Jest sporo bałaganu i zamiast swój czas poświęcić na gotowanie czy inne ulubione czynności, musimy sprzątać. Innym razem kawa traci swój aromat, bo stoi w otwartym opakowaniu, podobnie jak i aromatyczna herbata. Na tę okoliczność doskonale sprawdzają się różnego rodzaju pojemniki. Szczelne, wygodne w użytkowaniu, a przy tym wysoce estetyczne.

Do wyboru mamy różnorodne wykonania. Możemy zdecydować się na pojemniki szklane, które dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Dopasujemy je do makaronu spaghetti, jak i znajdziemy standardowe pojemności na przykład do mąki czy cukru. Taki zestaw postawiony na blacie roboczym doskonale się prezentuje. Szkło świetnie sprawdza się względem przechowywania produktów spożywczych, bo nie wchodzi z nimi w reakcję i nie przejmuje zapachów. Szczelne zamknięcia nie pozwalają uciekać aromatom.

Równie dobrze możemy postawić na pojemniki ceramiczne bądź ze stali nierdzewnej. Będą spełniać te same funkcje, ich styczność z artykułami spożywczymi także nie grozi zmianą struktury produktów czy pochłanianiem zapachów. Z pewnością zadowolą tych, którzy chcą uzupełnić nowoczesne i luksusowe aranżacje kuchenne. Tego typu pojemniki znajdziemy w dziale akcesoria kuchenne DoGotowania.pl.

Wykorzystaj, co masz pod ręką

Jeśli pośród sklepowych pojemników żaden nie przypadł nam do gustu bądź też szukamy czegoś, co wyróżni naszą kuchnię, z powodzeniem możemy samodzielnie przygotować takie pojemniki. Wystarczą słoiki po dżemach, kawie czy ogórkach, które umyliśmy i zostawiliśmy, by umieścić w nich kolejną porcję kiszonek lub powideł na zimę. Do nich dokupimy jednakowe zakrętki, by całość sprawiała wrażenie dopasowanego kompletu.

Możemy postawić na ozdobne samoprzylepne naklejki z miejscem na podpis. Innym razem wybierzemy kształtne słoiki, ze żłobieniami i dekoracyjnymi wpukleniami, które dają jeszcze ciekawszy efekt aranżacyjny.

Do przechowywania przypraw lub aromatycznych herbat w saszetkach, możemy samodzielnie wykonać drewniane skrzyneczki. Dla osób lubujących się w DIY to świetny sposób na przełożenie hobby w wykonania produktów o praktycznych zastosowaniach.

Bez problemu wykorzystamy metalowe pudełka po cukierkach czy ciastkach, w których można przechować chociażby przyprawy w oryginalnych opakowaniach, bez konieczności ich przesypywania. Jeśli taki pojemnik nie ma gościć na blacie roboczym, na widoku, jego zewnętrzne dekoracje nie będą mieć większego znaczenia. W końcu schowamy go do szafki, a liczyć się będzie przede wszystkim praktyczne zastosowanie.

Tak naprawdę mamy ogrom pojemników do wyboru, które będą się nadawać do przechowywania produktów spożywczych. Dopasujemy je wyłącznie do własnych potrzeb czy aranżacji kuchennej i gatunku przechowywanych artykułów.

COMMENTS

Leave a Comment