Zwalczanie mrówek w domu – jak się za to zabrać?

Mrówki to owady, które mogą bardzo uprzykrzać życie. Pojawiają się najczęściej w ogrodzie, choć mogą również zakładać kolonie w domach i mieszkaniach. Co wtedy zrobić? Na czym polega zwalczanie mrówek? Jak się za to zabrać, aby mieć pewność, że uda się rozwiązać problem? Przedstawiamy sposoby na skuteczne zwalczanie mrówek. Wyjaśniamy również, od czego zacząć.

Dlaczego zwalczanie mrówek jest tak ważne?

Pozornie mogłoby się wydawać, że mrówki nie stanowią wielkiego zagrożenia. Nie gryzą i nie przenoszą żadnych specyficznych dla siebie chorób. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie przenoszą chorób. Wiele bakterii, wirusów oraz rozmaitych zanieczyszczeń osiada na odnóżach mrówek.

Wszystko przez to, że często poruszają się one po kanałach, rurach czy zanieczyszczonym gruncie. Mrówki bardzo często zmieniają miejsce położenia. Prosto z kanału mogą pojawić się w naszej szafce kuchennej czy na blacie. Tym samym skuteczne zwalczanie mrówek to absolutna konieczność.

Profesjonalne metody, czyli jak zwalczyć mrówki w domu

Kiedy w domu pojawiają się mrówki, najlepiej od razu wezwać fachowców. Wiedzą oni doskonale, jak zwalczyć mrówki w domu. Co ważne, przeprowadzają skuteczne zwalczanie mrówek, które unicestwia całą kolonię. Możliwe jest również zwalczanie mrówek domowymi sposobami, jednak skuteczność tych działań jest mocno ograniczona.

Zwalczanie mrówek w ogrodzie i w domu oferuje m.in. Stander – https://www.stander.pl/uslugi/zwalczanie-mrowek-w-domu-i-ogrodzie-ekologicznymi-sposobami/. Fachowcy mają możliwość zastosowania jednej z kilku profesjonalnych metod, które omawiamy w dalszej części tekstu. To ważne, aby do zwalczania mrówek wybrać firmę, która wykonuje to różnymi metodami. Rzecz w tym, iż w zależności od sytuacji, różne metody mogą okazywać się najlepszym wyborem.

Skuteczne zwalczanie mrówek – najpopularniejsze metody

Zasadniczo wyróżnia się trzy główne metody walki z mrówkami. Profesjonalne zwalczanie mrówek przeprowadza się poprzez:

  • żelowanie,

  • ULV – suchą mgłę,

  • oprysk szczegółowy.

Każda z powyższych metod jest skuteczna. Jednak zachodzi między nimi jedna, ważna różnica. Żelowanie jest zupełnie niegroźne dla człowieka. Oznacza to, że żel można stosować nawet podczas obecności domowników. Jeśli chodzi o ULV i oprysk szczegółowy nie jest to możliwe.

Na czym tak właściwie polegają te metody? Żelowanie to zwalczanie mrówek poprzez rozkładanie w strategicznych miejscach żelu ze środkiem biobójczym. Jest to doskonała odpowiedź na pytanie, jak zwalczyć mrówki w domu i ogrodzie. Natomiast ULV to zrzucenie na powierzchnię bytowania mrówek drobnokroplistej mgły z substancjami aktywnymi biologicznie.

Oprysk szczegółowy również polega na dostarczeniu szkodliwych substancji bezpośrednio w miejsce bytowania mrówek. Jednak w tym przypadku dzieje się to poprzez wykorzystanie wody pod wysokim ciśnieniem.

Powyższe sposoby na zwalczanie mrówek są skuteczne i znajdują zastosowanie w odmiennych okolicznościach. Warto się na nie zdecydować, gdyż ekologiczne zwalczanie mrówek zapewnia tylko częściowy sukces. Zwykle prowadzi do przeniesienia kolonii mrówek w inne miejsce lub wybicia tylko pewnej części osobników.

Leave a Comment