Żaluzje fasadowe – alternatywa dla rolet zewnętrznych

Osłony okienne mogą być montowane na zewnątrz lub od wewnątrz okien. Do kategorii osłon zewnętrznych zaliczane są nie tylko popularne rolety, ale również żaluzje fasadowe, które obecnie cieszą się coraz większym powodzeniem. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Żaluzje fasadowe – co to jest?

Osłony określane jako żaluzje fasadowe to rodzaj konstrukcji umieszczanej na zewnątrz okien budynku. Mogą być one zamontowane we wnęce okiennej albo bezpośrednio na fasadzie.

Podobnie jak zwykłe żaluzje okienne, także żaluzje fasadowe mają podobną zasadę działania. Są zbudowane z poziomych lameli, które w przypadku osłon zewnętrznych wykonuje się najczęściej z aluminium. Lamele te są umieszczone na specjalnej konstrukcji wspomaganej linkami, za pomocą których można również sterować ich położeniem.

Żaluzje zewnętrzne mogą mieć też właściwości antywłamaniowe, zmniejszając ryzyko włamania do budynku.

Dlaczego warto zamontować żaluzje fasadowe?

W porównaniu do rolet okiennych żaluzje fasadowe związane są z kilkoma dodatkowymi korzyściami. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Główne zalety żaluzji zewnętrznych:

  • powalają na regulowanie ilości światła wpadającego do wnętrza – poprzez odpowiednie ustawienie lameli żaluzji można uzyskać optymalny efekt doświetlenia wnętrza lub całkowicie je zaciemnić
  • poprawiają parametry termoizolacyjne – dzięki żaluzjom można sprawić, że budynek będzie lepiej docieplony, natomiast w lecie chłodzony
  • właściwości antywłamaniowe – mogą podnosić ochronę budynku przed włamaniami
  • izolacja akustyczna – żaluzje mogą spowodować, że do budynku dociera mniej hałasów
  • łatwe sterowanie – mogą być obsługiwane ręcznie lub elektrycznie, także jako element systemu smart home, czyli inteligentnego domu
  • estetyczny wygląd – żaluzje zewnętrzne nadają budynkom efektowny wygląd, który powoduje, że prezentują się one nowocześnie

Gdzie zamówić żaluzje fasadowe?

Obecnie żaluzje okienne montowane na zewnątrz cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Stąd też dostępne są one obecnie w wielu firmach zajmujących się realizacją osłon okiennych.

Osobom zamierzającym zakupić żaluzje fasadowe Śląsk daje dostęp do wielu sprawdzonych firm, które mogą zapewnić w tym zakresie kompleksową i fachową obsługę. Wykonują one usługi w ramach projektowania żaluzji oraz ich montażu. Dodatkowo mogą także prowadzić prace serwisowe.

Zatem żaluzje zewnętrzne to ciekawa alternatywa dla rolet okiennych. Efektownie prezentują się zwłaszcza w przypadku dużych przeszkleń, pozwalając na uzyskanie bardzo atrakcyjnego efektu estetycznego.

Leave a Comment