Domowy saturator wody. Dlaczego warto? Co wybrać?

Uwielbiasz gazowane napoje, ale chcesz zadbać o środowisko naturalne i zmniejszyć ilość produkowanych odpadków w postaci plastikowych butelek? Postaw na domowy saturator! Dlaczego warto zdecydować się na taki sprzęt? Co wybrać, by cieszyć się orzeźwiającym smakiem napojów z bąbelkami?

Czym jest saturator?

Saturatory to urządzenia, które mają na celu nasycanie cieczy za pomocą gazu, głównie dwutlenku węgla.

Mają one bardzo szerokie zastosowanie, między innymi w przemyśle czy medycynie, ale najczęściej kojarzone są one jako urządzenia do produkcji wody sodowej – gazowanej.

Dlaczego warto stosować saturatory?

Przez długi czas saturatory do produkcji wody gazowanej były mało popularne. Wynikało to głównie z faktu, że w sklepach można dostać napoje gazowane w wielu różnych smakach. Teraz jednak zainteresowanie nasycaniem napojów dwutlenkiem węgla znów jest popularne. Dlaczego?

Zwiększone zainteresowanie saturatorami to głównie kwestia ekologii, ponieważ domowa produkcja gazowanych napojów pozwala na zredukowanie zużycia plastikowych butelek. Dodatkowo niesie ono za sobą dodatkowe korzyści w postaci niższych kosztów. Z jednego cylindra z dwutlenkiem węgla można wyprodukować nawet do 60-80 litrów wody gazowanej.

Warto też wskazać, że domowy saturator może służyć nie tylko do produkcji wody gazowanej, lecz też innych napojów, także o popularnych smakach, na przykład coli. Stosowane są wtedy specjalne syropy – koncentraty.

Jaki saturator wybrać?

Gdy chodzi o saturatory, na rynku zaczęło ostatni pojawiać się wiele nowych urządzeń przeznaczonych do nasycania wody dwutlenkiem węgla. Są one bardzo łatwe w obsłudze, a dzięki designerskiemu wyglądowi mogą stanowić efektowny dodatek w kuchni.

Wśród popularnych urządzeń służących do samodzielnego wytwarzania gazowanych napojów znajdują się te sygnowane marką SodaStream. W skład systemu wchodzi wtedy urządzenie – saturator oraz butla CO2, w której znajduje się dwutlenek węgla służący do nasycania wody.

Saturatory SodaStream wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem – dostępne są w różnych kolorach do wyboru. W skład systemów wchodzą również butelki plastikowe wielokrotnego użytku, które doskonale nadają się do przechowywania przygotowanych napojów.

Osobom chcącym wykonać napełnianie butli SodaStream Kraków daje dostęp do punktów, w których można napełnić je dwutlenkiem węgla. Dzięki temu nie trzeba kupować nowych butli CO2, co jednocześnie pozwala na zredukowanie kosztów związanych z korzystaniem z saturatora, by cieszyć się gazowanymi napojami o wyśmienitym smaku w jeszcze niższej cenie.

Leave a Comment