Wiszący fotel ogrodowy czy hamak – co lepiej wybrać?

Każdy marzy o odpoczynku po ciężkim dniu w pracy. Wysokie temperatury sprzyjają przesiadywaniu na balkonie czy ogrodzie. Fotele ogrodowe wiszące będą idealnym rozwiązaniem, aby się zrelaksować z kubkiem lemoniady czy kawy po ciężkim dniu.

Czym wyróżniają się wiszące fotele ogrodowe?

Fotel ogrodowy wiszący (bujany) można znaleźć w wielu kolorach, rozmiarach czy wzorach. Każdy, nawet osoby z najbardziej wyszukanym gustem znajdą coś dla siebie. Główną zaletą wiszącego fotela ogrodowego jest wygoda. Można się w nim odprężyć, poczytać książkę, zasnąć czy rozwiązywać krzyżówkę.

Bujanie ma dobry wpływ na zmysły i ciało – dzięki temu można się uspokoić i wprowadzić się w stan odpoczynku. Fotel ogrodowy wiszący bujany gwarantuje również ciekawy wystrój, nie niszcząc estetyki balkonu czy wnętrza. Warto zorganizować sobie miły kącik przy pomocy klimatycznych lampionów. Fotele ogrodowe wiszące mają kolorowe, miękkie poduszki, które umilą czas spędzony na dworze.

Bujak ogrodowy idealnie nada się do wyposażenia balkonu, jak i ogrodu. Dzięki jego budowie można zagwarantować sobie bliski kontakt z naturą i podziwiać otoczenie. Bujaki są lekkie w formie, dzięki temu pasują do każdego stylu w ogrodzie.

Decydując się na bujany wiszący fotel ogrodowy, warto dokładnie sprawdzić wszystkie jego wymiary. Powierzchnia balkonu jest ograniczona, dlatego warto zwracać uwagę tę kwestię jeszcze przed zakupem fotela, by mieć pewność, że ten się na nim zmieści i nie będzie zajmować całej przestrzeni. Trzeba zostawić też trochę przestrzeni na dodatkowe elementy. O tym, jak zagospodarować przestrzeń pod meble ogrodowe, przeczytasz na: https://myfloor.pl/inspiracje/fotele-podwieszane-swietnie-sprawdza-sie-na-niewielkich-balkonach-zobacz-dlaczego/.

Na co zwracać uwagę przy zakupie wiszącego fotelu ogrodowego?

Fotele ogrodowe wiszące cieszą się coraz większą popularnością w wielu domach. Warto wiedzieć czym się kierować wybierając idealny fotel! Zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak:

  • wygoda – to absolutna podstawa. Fotele charakteryzują się różnymi koszami. Niektóre z nich są owalne czy okrągłe. Dużą popularnością cieszą się też fotele brazylijskie, których siedzenie zrobione jest z materiału i znajduje się na stelażu drewnianym. Ciekawym rozwiązaniem są tzw. bocianie gniazda, które zawieszone są na hakach i sznurach, lecz charakteryzują się niskim podparciem,
  • konstrukcja. Fotele mogą być montowane na różne sposoby, dzięki specjalnemu stelażowi lub hakom. Te pierwsze rozwiązanie jest dobrym pomysłem, gdyż można go ustawić w wielu miejscach na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Natomiast fotel, który podwieszany jest na hakach, musi zostać zamontowany na suficie albo na gałęzi drzewa,
  • siedzisko. Wybierając wiszący fotel ogrodowy, warto zastanowić się nad tym, jak będziemy z niego korzystać. Jeśli w fotelu będziemy tylko odpoczywać, to dobrym rozwiązaniem jest zakup fotela brazylijskiego. Jeśli fotel ma służyć jako atrakcja podczas wizyt gości, warto kupić tak zwane bocianie gniazdo. Ciekawym rozwiązaniem jest też zakup podwójnego siedziska, dzięki temu na wiszącym fotelu ogrodowym będzie można posiedzieć razem z mężem, chłopakiem czy przyjaciółką.

Takie fotele to idealna propozycja dla wszystkich, którzy lubią odpoczywać w ogrodzie. To dobra forma relaksu po ciężkim dniu w pracy. Fotele będą atrakcją dla dzieci, gości, rodziny i zapewnią dużo radości!

Leave a Comment