Wampirki w ogrodzie – niezbędne przy jesiennych porządkach

Ostatnie koszenie i grabienie trawnika, usuwanie uschniętych liści i gałęzi z rabat, przycinanie krzewów i ochrona roślin przed mrozem – to zaledwie kilka punktów z listy obowiązków, które trzeba wykonać jesienią w ogrodzie. Do wszystkich tych czynności przydają się klasyczne, ochronne rękawice ogrodowe, czyli wampirki. Wykonane z bawełnianej tkaniny i pokryte gumą rękawiczki, chronią dłonie przed drobnymi urazami i izolują przed chłodem.

Rękawice typu wampirki – najlepsze do ogrodu i prac domowych

Wampirki to rękawiczki, które w swoich skrzynkach narzędziowych ma większość ogrodników, działkowców czy budowlańców. Są to bowiem klasyczne rękawice ochronne, zalecane przez BHP i powszechnie używane w przemyśle, rolnictwie, budownictwie, a także w domach. Wampirki swoją popularność zawdzięczają bowiem przystępnej cenie i dużej funkcjonalności. Jednocześnie są one przyjemne w dotyku, chronią przed chłodem, a także gwarantują przewiewność i ułatwiają chwytanie przedmiotów. Sprawdzają się, więc zarówno wszelkich prac mechanicznych i sprzątania.

Rękawiczki do pracy nie tylko w ogrodzie

Klasyczne wampirki wykonane są z białej przędzy bawełnianej, a ich część chwytna powleczona jest kolorowym materiałem lateksowym. Wygodny ściągacz sprawia, że rękawiczki nie przesuwają się i dobrze przylegają do dłoni. Obecnie można jednak wybierać ze znacznie szerszej gamy dzianinowych rękawiczek ogrodowych, dostępnych np. tutaj https://eprotect.pl/pol_m_OCHRONA-RAK-_Rekawice-dziane-tkaninowe_Bawelna-poliester-nylon-1916.html. Rękawiczki wampirki mogą różnić się od siebie wzorami, materiałem, z którego są wykonane, a także rodzajem wykorzystanej powłoki antypoślizgowej.

Rękawice ogrodowe damskie

Przykładowo z myślą o kobietach producenci przygotowali rękawiczki w kolorowe wzory, wykonane z nylonu. Są to modele, które zachowują swoje właściwości ochronne i elastyczność nawet po wielokrotnym praniu w pralce. Wampirki mogą być także uszyte z ciemnego, jednolitego drelichu lub jasnego stylonu. Z powodzeniem można wykorzystywać je do wielu prac mechanicznych lub jako wkład do innych rękawic np. nieprzemakalnych, wykonanych z materiału PCV.

Rękawiczki odporne na wysokie temperatury

Odrębną grupę ochronnych rękawic stanowią modele bezszwowe wykonane z bawełny i poliestru. Tego rodzaju rękawiczki, zgodne z normami BHP mogą chronić dłonie przed wysokimi temperaturami, które sięgają nawet 250 stopni Celsjusza.

Leave a Comment