Szafka pod telewizor to niezastąpiony mebel w Twoim salonie

Odpowiednie wyposażone mieszkanie sprawia, że można w nim swobodnie i komfortowo odpocząć. Salon jest niewątpliwie jednym z ważniejszych pomieszczeń, w których przyjmuje się również gości oraz ogląda telewizję. Dobrze jest zatem dobrać taką szafkę pod telewizor, która będzie fantastycznie dopasowana do wystroju wnętrza, a jednocześnie też będzie ona praktycznym meblem.

Czym kierować się przy wyborze szafki pod telewizor?

Przede wszystkim dobrze jest, by szafki rtv były wybrane pod względem:

  • rozmiaru,
  • kształtu,
  • materiału,
  • koloru.

Ważnym aspektem jest także odpowiednia ilość półek oraz szuflad, do których można schować najpotrzebniejsze rzeczy. Warto wspomnieć, że tego rodzaju szafki mogą być wybrane także pod względem wielkości i długości, dzięki czemu da się je idealnie dobrać pod wymiary telewizora. Obecnie są także dostępne szafki, które wykonane zostały z materiałów najwyższej jakości i są one odporne na różnego rodzaju zarysowania czy też zadrapania oraz wilgoć.

Na jaki kolor szafki się zdecydować?

Kolor mebla ma ogromne znaczenie, gdyż może on być wybrany na zasadzie kontrastu lub tak, by stworzył spójną całość z resztą wystroju. Warto dodać, że obecnie dostępne są szafki pod telewizor wielokolorowe, dzięki czemu świetnie dopasują się one do stylu minimalistycznego, boho, nowoczesnego czy nawet do stylu skandynawskiego. Przy wyborze koloru dobrze jest brać pod uwagę również to, jak bardzo szafka będzie narażona na różnego rodzaju zanieczyszczenia i zabrudzenia. Ciemniejsze kolory szafki sprawią, że pomieszczenie może stać się przytulne i komfortowe, natomiast jaśniejsze odcienie dodadzą pomieszczeniu uroku i elegancji. Są też dostępne szafki wielokolorowe między innymi w sklepie online AKORD, dzięki czemu świetnie dopasują się one do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego wystroju i dekoracji.

Jak dbać o szafki pod telewizor?

Dobrze jest regularnie czyścić szafki specjalnymi preparatami do kurzu, dzięki czemu mogą one służyć przez wiele lat w znakomitym stanie. Szczególnie przy drewnianych szafkach warto używać płynu, który jest przeznaczony do mebli drewnianych, co sprawi, że kolor się nie zetrze w trakcie mycia mebla. Przy czyszczeniu szafek należy pamiętać również o nóżkach oraz o klamkach.

Co ważne, to szafka pod telewizor powinna być na tyle lekka, aby można było ją swobodnie przesunąć w razie potrzeby bez rysowania podłogi. Warto wspomnieć, że meble te będą idealnie pasować nie tylko do salonu, ale również fantastycznie odnajdą się w sypialni, czy w pokoju dziecięcym.

Leave a Comment