Siatki karbowane – gdzie kupować?

Siatki metalowe mają rozległe zastosowanie w wielu obszarach przemysłu. Dzięki nim można prowadzić wiele czynności, na przykład filtrowanie, przewiewanie. Ponadto są one używane w celu wygradzania przestrzeni oraz jako zabezpieczenie. Jakie rodzaje siatek karbowanych można znaleźć w sprzedaży? Gdzie są one dostępne?

Jak powstaje siatka karbowana?

Siatki kartowane to rodzaj siatek metalowych, które wyróżniają się plecioną i karbowaną strukturą. Cechują się one dzięki temu specjalną fakturą, która wpływa także na ich właściwości.

Do wykonania siatek karbowanych używane są różne rodzaje drutów metalowych. Najczęściej jest to stal w takich wariantach jak:

  • stal zwykła
  • stal nierdzewna
  • stal ocynkowana
  • stal żaroodporna

Powyższe siatki karbowane – http://sitodrut.com.pl/siatki-karbowane/ oferowane są także jako siatki w arkuszach oraz siatki w rolkach. Występują w wielu rozmiarach, dlatego można dostosować je specjalnie do konkretnego zastosowania pod względem ich szerokości, wysokości, a także grubości drutu i wielkości oczek.

Rodzaje siatek karbowanych

Znajdujące się w sprzedaży siatki karbowane dzielone są na dwie główne kategorie, czyli na:

  • siatki jednokarbowe
  • siatki wielokarbowe

Siatki o strukturze jednokarbowej mają najczęściej bardziej zwartą budowę, co przekłada się także na ich większą odporność na czynniki mechaniczne. Z kolei siatki wielokarbowe mają kilka karbowań tworzących budowę oczka.

Siatki karbowane – jakie mają zastosowanie?

Karbowane siatki metalowe używane są w wielu miejscach. Bardzo często stosowane są w takich obszarach przemysłu jak budownictwo, branża wykończeniowa, metalurgiczna, rolnictwo czy w budowie maszyn.

Wśród głównych zastosowań siatek karbowanych znajdują się poniższe:

Przesiewanie

Za pomocą siatek karbowanych można łatwo przesiewać różnego rodzaju materiały, na przykład jak piasek lub inne kruszywa. Wykonane z nich siatki mogą mieć różne rodzaje wielkości oczek, co wpływa na ich zdolność do przesiewania. Siatki mogą być używane w przesiewaniu ręcznym albo w przesiewaniu maszynowym.

Filtrowanie

Poza przesiewaniem siatki karbowane mogą być także używane w filtrowaniu cieczy różnego rodzaju. Sprawdzają się w filtrach wody, ścieków i innych mediów. Dzięki swojej strukturze skutecznie zatrzymują wiele zanieczyszczeń.

Ogrodzenia i wypełnienia

Za pomocą siatek karbowanych można także wykonać wytrzymałe ogrodzenia i wypełnienia. Są one używane między innymi do wykonania ogrodzeń – przęseł ogrodzeniowych, bram, furtek, klatek, zabezpieczeń dla maszyn oraz innych miejsc wymagających ochrony.

Leave a Comment