Podstawowe narzędzia ogrodnicze — na jakie warto postawić?

Każda osoba, która posiada swój ogród, powinna zaopatrzyć się w kilka podstawowych narzędzi ogrodniczych. Akcesoria takie ułatwiają prace pielęgnacyjne, np. sadzenie, pielenie chwastów, grabienie liści czy przycinanie trawy. Na które z nich warto postawić, kompletując swój zestaw ogrodnika? Podpowiadamy. 

Jakie podstawowe narzędzia ogrodnicze warto kupić?

Jednym z podstawowych narzędzi ogrodniczych, które każda osoba posiadająca ogród powinna kupić, jest łopata. Oferuje je m.in. sklep ogrodniczy w Pułtusku. Przydaje się zarówno do sadzenia, jak i przesadzania roślin, a także wykopywania rabatek pod kwiaty lub warzywa. Warto postawić na model w ergonomicznym kształcie, który idealnie dopasowuje się do dłoni, dzięki czemu nie będzie trzeba używać wiele siły, aby skutecznie się nim posługiwać.

Do podstawowych narzędzi ogrodniczych zalicza się również nożyk i sekator. Wykorzystuje się je do przycinania pędów roślin, ale także zbierania warzyw i owoców, czy cięcia ogrodowego sznurka. Najlepiej wybrać te akcesoria, które wykonane ze stali nierdzewnej, aby dzięki swojej odporności na korozję były w świetnym stanie przez długi czas. Sekator z kolei powinien być lekki i nie wymagać dużego użycia siły.

Narzędzia ogrodnicze do pielęgnacji trawnika

Zadbany trawnik może być wizytówką każdego domu, dlatego warto regularnie go przycinać. W tym celu przyda się kosiarka lub podkaszarka. Wybór tych urządzeń jest ogromny i powinien być uzależniony od wielkości terenu. Z kolei jesienią do grabienia liści przydadzą się grabie.

Dodatkowo warto posiadać taczki, którymi można przewozić narzędzia, ale także odpady ogrodnicze. Przydatny jest również wąż ogrodowy, który ułatwia nawodnienie dużych przestrzeni, a także konewka do podlania pojedynczych roślin. Jeżeli w ogrodzie posiadamy żywopłoty, dobrze jest zaopatrzyć się też w drabinę.

Wybierając podstawowe narzędzia ogrodnicze, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość ich wykonania. Powinny umożliwiać nam komfortowe wykonywanie wszelkich prac, bez zbędnego użycia siły.

 

Leave a Comment