Oświetlenie do łazienki, które spełni wszystkie oczekiwania

Aranżacja jakiegokolwiek pomieszczenia bez odpowiednich lamp jest trudna, choć często o tym właśnie elemencie wystroju zapominamy. Wybierając oświetlenie do łazienki, musimy skupić się nie tylko na kwestiach praktycznych, ale także na walorach estetycznych. Jak kupić lampy, które sprawią, że wieczorna toaleta stanie się przyjemna niczym wizyta w SPA?

Światło poprawiające wygląd

Lampy to nieodłączny element wystroju każdej łazienki. Efektowne, czarne kinkiety nadadzą pomieszczeniu nowoczesnego klimatu. Proste plafony ładnie zagrają z ponadczasową klasyką. Zwisające żyrandole pięknie podkreślą nuty prowansalskie. Widoczne żarówki oraz elementy metalowe natomiast sprawią, że łazienka będzie wpisywała się w estetykę loftową. Właśnie z tego powodu oświetlenie do łazienki powinno być starannie dobrane. Na tej niewielkiej przestrzeni nie mamy zbyt dużego pola do popisu w kwestii dodatków, dlatego dekoracją mogą być lampy. Warto jednak pamiętać, że światło wpływa nie tylko na wygląd pomieszczenia. Dobrze zamontowane oświetlenie do łazienki poprawi koloryt skóry i zniweluje wszelkie cienie sprawiające, że o poranku ledwo się poznajemy.

Prawidłowy montaż i kolor światła

Urządzając jakikolwiek pokój bądź kuchnię, trzeba pamiętać, że lepiej zaplanować o dwa punkty świetlne za dużo, niż o jeden za mało i ta zasada dotyczy także łazienki. Np. montując jedno światełko nad lustrem, nie doświetlimy przestrzeni prysznica lub wanny, a do tego nasze odbicie będzie prezentować się bardzo niekorzystnie. Chcąc zainwestować w naprawdę sensowne oświetlenie do łazienki, dobrze jest postawić na kilka punktów wpuszczonych w obniżany sufit oraz dwa kinkiety umieszczone po obu stronach lustra. Taka ilość lamp sprawi, że twarz i ciało zostaną równomiernie oświetlone, co zdecydowanie poprawi nam humor i ułatwi wykonanie starannego makijażu albo golenie. Poza tym istotny jest też kolor światła. Białe kafle przy żarówkach o pomarańczowym odcieniu zmienią barwę na żółtą, a to nie wpłynie pozytywnie także na koloryt cery. Podobnie będzie w przypadku oświetlenia do łazienki zimnego, jednak w tej sytuacji skóra stanie się ziemista. Najlepiej wybrać zatem naturalne tony, które w przypadku lampek LED będą mieściły się w przedziale 3000 – 5000 Kelwinów.

Światło we wnętrzach ma magiczną moc i nie chodzi tu tylko o jego barwę, ale także rodzaj zastosowanych lamp. Planując aranżację łazienki, postawmy na kinkiety, plafony lub inne warianty, które najlepiej będą pasować do urządzanej przez nas przestrzeni. Dzięki temu otrzymamy spójny, doskonale prezentujący się projekt.

Leave a Comment