Modna łazienka – 9 gorących trendów na rok 2016

Co to jest modna łazienka? Specjaliści odpowiedzą, że taka, która odzwierciedla najnowsze trendy związane z jej aranżacją. Zobaczcie zatem co jest teraz „hot”.

– Drewno: nadal ten trend będzie rozwojowy; poza płytkami podłogowymi Cersanit proponuje zastosowanie tego materiału w nieoczekiwany sposób – np. wyłożenie nim ściany lub połączenie płytek z drewnianą podłogą. (Nature, Ambio).

#1 Modna łazienka – biała armatura, białe płytki

W roku 2016 nadal będą modne monochromatyczne, białe łazienki urządzone w minimalistycznym stylu. Białe baterie to dodatek nawiązujący do stylu skandynawskiego, który nadaje temu wnętrzu świeży i nowoczesny charakter.

Modna łazienka, biała armatura w łazience, fot.: Cersanit

#2 Modna łazienka – spokój w łazience

Spokój w łazience oznacza stosowanie w niej chłodnych, stonowanych kolorów.

Modna łazienka, drewno w łazience, fot.: Cersanit

#3 Modna łazienka – ciekawe wzory na płytkach

Cersanit przepowiada powrót płytek jednobarwnych, które jednakowoż dzięki zastosowaniu w dekorach nietypowych wzorów i struktur tworzą ciekawe kompozycje.

Modna łazienka, ciekawe wzory w łazience, fot.: Cersanit

#4 Modna łazienka – industrialny szyk

W dalszym ciągu w łazienkach modny będzie styl industrialny, w którym dominować będzie naturalny kamień, beton i szarości. Płytki odwzorowujące marmur czy trawertyn wciąż są na topie.

Modna łazienka, industrialna łazienka, fot.: Cersanit

#5 Modna łazienka – czarna armatura łazienkowa

Czarne baterie łazienkowe to efekt zainteresowania łazienką kontrastową, w której dominuje biało-czarna tonacja.

Modna łazienka, czarna armatura łazienkowa, fot.: Cersanit

#6 Modna łazienka – intensywne kolory

W 2016 roku w łazienkach pojawią się intensywne, energetyzujące kolory, które z pewnością rozbudzą każdego podczas porannej toalety.

Modna łazienka, intensywne kolory, fot.: Cersanit

#7 Modna łazienka – funkcjonalność

Optymalizacja przestrzeni, funkcjonalne przechowywanie będą kluczowymi zadaniami projektantów łazienkowych wnętrz i osób decydujących się na remont lub wykończenie nowej łazienki.

Meble łazienkowe w kilku rozmiarach i kolorach, dodatkowe sprytne schowki w nieoczekiwanych miejscach, np. wanna ze schowkami w bocznym panelu,  szafka z przestrzenią do przechowywana mopa z wiadrem, transparentne organizery we wnętrzach szuflad.

Modna łazienka, funkcjonalna łazienka, fot.: Cersanit

#8 Modna łazienka – bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w tym przypadku rozumiane jest jako stosowanie nowych technologii, ułatwiających utrzymanie łazienki w czystości, np. Silverit, która skutecznie i długotrwale zatrzymuje rozwój szkodluwych drobnoustrojów i sprawia, że łazienka jest wolna od bakterii.

Modna łazienka, biała armatura w łazience, fot.: Cersanit Modna łazienka, bezpieczna łazienka, fot.: Cersanit

źródło: Cersanit

COMMENTS

Leave a Comment