Jakie wybrać uchwyty do szaf do przedpokoju? Sprawdźmy co proponują producenci i sklepy.

Główną cechą przedpokoju w blokach jest jego niewielka powierzchnia. W związku z tym na myśl przychodzą drobne uchwyty meblowe. Jednak z kolei szafy, jakie najchętniej kupujemy mają wysokie drzwi, nierzadko do sufitu. Z tego względu przydałby się uchwyt wygodny, a wiec i nie najmniejszy.

Sklepy oferują bardzo szeroką gamę uchwytów meblowych w chromie, szczotkowanej stali i innych odcieniach srebrnego koloru. Natomiast modne jest w ostatnich sezonach złoto i mosiądz. I tutaj jest nieco gorzej jeśli chodzi o wybór, ale od niedawna można znaleźć na rynku również polskie mosiężne uchwyty. Należy jednak pamiętać, że mosiądz nie zabezpieczony (np. nie zalakierowany) będzie się patynował. I można tę patynę kochać, albo nienawidzić… Ja należę do tych pierwszych, z pewnym wyjątkiem. Kocham ją tylko na niewielkich powierzchniach. Natomiast kiedy na dużej płaszczyźnie (np. na froncie szafy) pojawiają się znajome zaczernienia i plamy… To nie dla mnie.

Uchwyty do szaf, a oszczędny w wystroju przedpokój

Jeśli przedpokój jest oszczędny w wystroju, a jest to modne w ostatnich latach, uchwyty mogłyby być dodatkiem nie tylko funkcjonalnym ale i tym jedynym ozdobnikiem. Możemy skontrastować je z drzwiami szafy i skorzystać z kolorowych uchwytów szklanych (kolory w szkle są wyjątkowo żywe) lub nawiązać do jakiegoś elementu wyposażenia, na przykład do podłogi.

Kiedy mamy podłogę drewnianą pięknym uzupełnieniem będą drewniane uchwyty meblowe. Wtedy nawet bardzo surowe wnętrze zyska sporo ciepła. Możemy wybierać w różnych kolorach drewna a nawet w kształtach. Jeśli wybierzemy kanciaste uchwyty efekt będzie na pewno elegancki, ale jeśli wybierzemy uchwyty z zaokrągleniami zyskamy bardziej subtelne wykończenie szafy i wnętrza.

Porównajcie wzory np. tutaj (https://dotmanufacture.com/).

W przypadku podłogi betonowej, czy wyłożonej płytkami możemy postąpić analogicznie i poszukiwać swojego ideału wśród uchwytów betonowych (tak, tak, są takie) lub ceramicznych (tych jest masa, wszędzie).
Na co zwrócić uwagę przy wyborze uchwytów do szaf z drzwiami z lustrem?

Na idealne wykończenie uchwytu od spodu. Jeśli zamontujemy gałkę lub uchwyt niedbale wykończony od spodu, codziennie zobaczymy to w lustrze. Drugim kryterium jest szeroka nóżka uchwytu – będzie on dużo bardziej stabilny i bezpieczny jeśli nóżka będzie miała minimum 1,5 cm w miejscu mocowania do mebla.

Leave a Comment