Jakie są główne zalety podłóg z drewna egzotycznego?

W ofercie renomowanych producentów podłóg drewnianych możesz znaleźć wiele gatunków drewna do wyboru. Jasne, ciemne, krajowe i egzotyczne – każdy odnajdzie wśród nich rodzaj, który będzie odpowiedni do aranżacji panującej w jego domu oraz indywidualnych upodobań. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wybór podłóg z drewna egzotycznego. Nie bez powodu! Przeczytaj w poniższym artykule, jakie są ich główne zalety.

Oryginalna kolorystyka i usłojenie

Podłoga z drewna egzotycznego sprawdzi się przede wszystkim dla osób, które poszukują oryginalnych, niebanalnych rozwiązań. Rodzaje drewna np. afrykańskiego cechują się bowiem wieloma niespotykanymi na co dzień odcieniami, które nadają pomieszczeniom unikalnego i intrygującego klimatu. Spośród najpiękniejszych egzotycznych gatunków warto wymienić:

  • teak,
  • bodo,
  • kosipo,
  • amazakoue,
  • bubinga.

Co więcej, podłogi z drewna egzotycznego wyróżniają się też wyjątkowym rysunkiem usłojenia, który jest charakterystyczny dla gatunków z odległych regionów świata. Dzięki temu zapewnią Twoim pomieszczeniom fantastyczną atmosferę, która przywodzi na myśl podróże do dalekich krajów, połączoną z ponadczasową elegancją, jaką zapewnia każdy rodzaj drewna.

Trwała struktura drewna 

Ogromną zaletą drewnianych egzotycznych podłóg jest także ich trwałość oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, takie jak odkształcenia, ścieranie, rysy czy pęknięcia. Oczywiście – jak każde podłoże z drewna – wymagają regularnej pielęgnacji, jednak zapewniają estetyczny wygląd nawet w przypadku intensywnego użytkowania.

Świetnie sprawdzą się więc w domach, w których wśród domowników znajdują się zwierzęta oraz dzieci. Ponadto podłogi z egzotycznego drewna są odporne na przebarwienia, a brud nie wnika łatwo w ich powierzchnię. Drewno z takich gatunków ma bowiem zwięzłą strukturę włókien, co wpływa na jego niezawodną jakość i solidność.

Odporność na wilgoć

Wiele rodzajów drewna afrykańskiego, które znajdziesz w ofercie najlepszych producentów podłóg drewnianych, takich jak Marchewka, jest bardziej stabilnych i odpornych na działanie wilgoci niż rodzime gatunki. Dzięki temu deski nie wypaczają się pod jej wpływem ani nie pęcznieją, zapewniając estetyczny wygląd przez bardzo długi czas, niezależnie od warunków panujących w pomieszczeniach. W związku z tym możesz pozwolić sobie na elegancką drewnianą podłogę nawet w kuchni czy łazience, gdzie narażona jest ona na częsty kontakt z wodą. Jak widzisz, egzotyczne drewno ma wiele zalet i jest z pewnością warte swojej ceny.

Leave a Comment